Tässä sitä ollaan

Tähän sitä on tultu, ei ne osaa tehdä mitään ilman Microsoftia

http://www.tietokone.fi/uutta/uutinen.asp?news_id=39031&tyyppi=1

Onhan se tiedetty jo kauan että avoimen koodin ohjelmat EI OLE mitään ilman Microsoftia, hahhaa

Mutta ei se mitään, katsos isot edellä ja pienet perässä.

Milloinkahan nämä väsääjät kehitäisivät jotain omaa.
295
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sinänsä outoa puhua tuollaisia kun kaikkien tiedossa on että Windows pohjautuu täysin kopiointiin?

Äänestä

No hyi jos alkaa näyttää samalta kuin IE. Firefox tällä hetkellä on ruma mutta ei kaatuile. IE on ruma ja turvaton. Chrome on kaunis mutta Windowsissa tuntuu kaatuilevan mutta linuxin kehitysversiossa (Chromium) ei tunnu kaatuilevan mutta perusasioita puuttuu.

Eli ottaisi Chromesta mallia niin saataisiin tyylikkyys ja toimivuus ja turvallisuus samaan pakettiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pentti Nelonen kirjoitti:

Tähän sitä on tultu, ei ne osaa tehdä mitään ilman Microsoftia

http://www.tietokone.fi/uutta/uutinen.asp?news_id=39031&tyyppi=1

Onhan se tiedetty jo kauan että avoimen koodin ohjelmat EI OLE mitään ilman Microsoftia, hahhaa

Mutta ei se mitään, katsos isot edellä ja pienet perässä.

Milloinkahan nämä väsääjät kehitäisivät jotain omaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu