Kiinnostaisiko sinua ja mahdollisesti ystäviäsi ilmainen risteily? Haemme valvojia lukioristeilyllemme, joka toteutetaan näillä näkymin 27.-29.11.2009 Silja Symphonylla. Tarvitsemme siis 30 vuotta täyttäneitä ”valvomaan” oppilaitamme, mutta valvominen on vain muodollisuus, sillä matkustajamme ovat kaikki lähes täysi-ikäisiä ja muutenkin fiksuja oppilaita. Riittää vallanhyvin kun käy vaikka aamuisin kurkkaamassa omia valvottaviaan. Yhden ihmisen olisi siis otettava valvottavakseen kolme tai viisi oppilasta. Paikkoja on rajoitetusti, eli jos sinua kiinnostaa lähteä esimerkiksi juhlimaan pikkujouluja ystäviesi kanssa, ota heti yhteyttä sähköpostitse [email protected] ! Sähköpostilla saat lisätietoja reissusta ja voit kysyä sinua askarruttavista asioista :) Kiitos !
Auta arjessa puurtavat lukiolaiset reissuun !
Auta arjessa puurtavat lukiolaiset reissuun !
Vastaukset 4
Vanhimmat
...että ei sitten hommata netistä ihan ketä tahansa valvojaksi? Huomenna 8.05 puhutteluun!
Mistäpäin lähdette risteilylle?
Jos joku noista ilmaisen matkan havittelijalle 'kirjatuista' 3-5:stä nuoresta (varsinkin juuri ne alle 18-vuotiaat) hölmöilee, rikkoo jtn, sekoilee jne. tai tippuu laivasta, käräji odottaa ja koko homma kaatuu valvojan niskaan, kun on netin kautta tällaiseen hommaan ryhtynyt. Alle 18-vuotiaat jäävät tällaisissa tapauksissa ilman seuraamuksia (ellei koulu pientä nuhtelua pidä). tiedän mistä puhun, tosi onneksi en tässä tapauksessa ollut se aikuinen osapuoli.
ikinä en suostuisi, vaikka olisi omakin lapsi lähdössä, muita en suostuisi valvomaan, kuin omaani. Kiva maksaa jonkun ventovieraan nuoren hölmöilyistä!
Helsingistä