Kysyn vakavissani. Onko olemassa taikaa jolla saisin erään henkilön rakastamaan minua?
saanko rakastumaan?
4
615
Vastaukset
- Servilia
On. Se ei vaan tehoa sinua tuntemattomiin ihmisiin, eli jos haluat, että Brad Pitt rakastuu sinuun, niin ei todennäköisesti tule käymään. On oltava yhteys.
Toisekseen, voi käydä kolmella tavalla:
Henkilö rakastuu sinuun niin paljon, että ei pysty elämään ilman sinua ja kuolee. Rakkaushan on suurimmaksi osaksi kipua, yhteyttä ja tunnetta.
Henkilö rakastuu sinuun. Mutta se ei ole totta. Et voi koskaan tietää rakastaako ihminen sinua, vai onko hän vain kuori. Olisitko valmis elämään kuoren kanssa?
Henkilö ei rakastu sinuun, mutta sinä rakastut häneen mielettömästi.
Rakkaustaiat ovat pääasiassa pahoja, niissä nimittäin viedään ihmiseltä oma tahto. En suosittele.- ....................
En ole asiantuntija, mutta se mitä olen lukenut, niin rakkaustaialla ei pysty ihmistä, jolla ei ole sinuun mitään
tunteita, saamaan rakastumaan. Hän voi hakeutua luoksesi tms, mutta hän ei rakasta. Mutta taialla voi ehkä poistaa pelkoja tms tunne-esteitä, jos kyseinen henkilö on syvällä sisimmässään jo sinuun rakastunut. Toisaalta, rukous tekee saman tehtävän, ja on turvallisempi vaihtoehto :)
- Jeesus elää!
"nainen oli noita, työkalu saatanan käsissä, saatana petti tuon naisen täysin ja monta muuta samalla, saatana teki naiselle tällaista:nainen muuttaa muotoaan, paholainen petti, tämä on totta"
http://www.youtube.com/watch?v=YWTIHswhj80
"Jumala on rakkaus" - Saag Paneer
Ihminen ei rakasta ketään muuta niinkuin itseään.
Konkreettinen yhteys tarvitaan. Aivan kuten joku tuolla alempana jo mainitsikin, sinun on turha yrittää saada Bratt Pitt kiinnostumaan itsestäsi - ellet siis ole häntä jossain konkreettisesti tavannut.
Kun liikut New Yorkissa turistina, sinua todennäköisesti neuvotaan "Älä katso ketään silmiin." Toisen huomioiminen jopa katseella on niin vahva teko, että sen avulla saat kenet tahansa kiinnittämään huomion itseesi. Tämä toimii sekä hyvässä että pahassa: suurkaupungissa potentiaalit ryöstäjät ja raiskaajat huomaavat sinut helpommin mikäli kiinnität heidän huomionsa - eli oman huomiosi heihin. Samaa analogiaa noudattaa huomion kiinnittyminen myös positiivisessa mielessä.
Ihminen on narsisti ja huomioi sen, joka imartelee häntä. Eli ensiaskel kommunikaation saavuttamisessa on se, että teet itsesi tykö. Imartele ja huomioi. Toisekseen, kun yhteys on saavutettu, kuuntele. Toista ihmistä imartelee, mikäli joku on kiinnostunut hänen elämästään.
Kolmanneksi: rakkaus on kaksisuuntaista. Et voi saada toista ihmistä rakastamaan itseäsi, mikäli sinulla itselläsi ei ole mitään annettavaa suhteeseen.
Neljänneksi: kestävälla rakkaudella on tulevaisuus. Kirjoita yhteinen tulevaisuutesi ja käsittele sitä tuttavuutesi kanssa. Mikäli ei natsaa, unohda koko juttu. Rakkaudessa on kyse yhteisestä elämästä yhteisin intressein. Näin nimimerkillä "ihanaa yhteiseloa vuodesta 1992".
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla
Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk1589914Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä
Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi39513Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava
Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta1328009Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä
HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html2617538Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös
seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.1236189Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?
Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k875977Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro
Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j565797Stubb jo paljon tunnetumpi ja arvostetumpi maailmalla, kuin Marin koskaan
Stubb tekee sitä työtä mitä pitää, hän ei koreile vaatteilla eikä ole baareissa räkäposkella kuten Marin. Marininhan pit944851Oikeistohallitusten aikaan saannokset.
Holkerin touhujen seurauksena lama. Aho jatkoi tuhoa osaamattomuudellaan. Katainen ja alkoi talouden alamäki. Sipilä ja143937Pelle Miljoona, 70, saa harvinaista taiteilijaeläkettä - Tämän suuruinen eläke on kuussa!
Pelle Miljoona on kyllä symppis! Peace! Suomen punk-konkari Pelle Miljoona on yksi syksyn Vain elämää -kauden artisteist541474