Iskin 03 vm polo tdi´hin pitkille xenonit, kun valot laittaa päälle, alkaa kaikenmoinen sekoilu merkkivaloissa ja mittareissa. Eilen jopa öljynpaineen merkkivalo syttyi ( viis muuta merkkivaloa ja piip piip ) ja vedot hävis, sammutin ja hetken jälkeen käyntiin kuin ei mitään. Ja kaikki aina tapahtuu kun pitkät päälle eli volttipotku millä xenon syttyy.
Kellään vastaavaa kokemusta mikä vaan automerkki. Pitääkö riipiä valot kuikkaan vai laittaa joku häiriönpoistaja ettei pala vaan mikään auton oma systeemi.
terv: tiedosta kiitollinen..
Xenonit sekoittaa moottorinohjauksen
5
774
Vastaukset
- bi-xenon
luulis että itsekkin ymmärtäisit että tuollaisia viritelmiä ei pitäisi tehdä, kaiken lisäksi ovat laittomat. Monotetaan lamput hajalle ja kuskia turpiin, niin etköhän ala oppia.
- laiton uhkaus
No no poika. Olet vetämässä siis turpaan vierasta ihmistä? eikö se ole laitonta? Potkit toisen auton lamput rikki? eikös se ole laitonta? Tuommoisen jutun jäkeen on parempi sinun räkänokan mennä pois kirjaston koneelta sillä sinulla ei ole rahaa omaan autoon saati tietokoneeseen.Tarvitset opetuksen elämässä lapsi pieni.
- ohjattuna
Viritäpä niitä valoja vielä vähän. Laitat siihen releet, millä ohjataan akulta suoraan (sulake välissä )otettavaa virtaa. Releen ohjaukseen käytä valojen alkuperäsiä piuhoja. Kytke niihin vielä vastus, millä auto saadaan uskomaan, että poltin on ehjä. Ota yhteyttä valosarjasi myyjään . Koko tuota johto/rele/vastus hässäkkää saa valmiina. Sen kuin kytket liittimet kiinni.
- 654321
Onneksi poliisit on alkanut ottamaan kilpiä pois autoista joissa on laittomat ksenonit tuntuvat sakot päälle!
- TdiMan
Aken sivuilta hiukka infoa, umpio, pesulaite ym säännöt EI KOSKE ERILLISIÄ PITKIÄ AJOVALOJA.
Revi siitä reppana..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.3671821Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek111638Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2411338Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel51930Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia401878Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.69869Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä32714Hyvää yötä mies
Nuku hyvin. Viikonloppuna on tulossa hellettä, se on mukavaa. Juhannuskin kohta. Mun tekis mieli huolehtia susta. Semmo68666- 53656
- 27651