Olin oikeassa

Vaimo on vangittu todennäköisin syin Ulvilassa tapahtuneesta Jukka Lahden murhasta.

Tällä palstalla epäilin heti vaimoa syylliseksi, mutta kaikki torjuivat epäilyni.
9687
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

että kaikki torjuivat koska myös minä arvasin ja moni muu, että vaimo on tekijä. Mutta hyvä kun selvinnyt ja voi olla tutkijat ovat seuranneet näitä palstoja ja saaneet jopa vinkkejä. Lähipiiristä se syyllinen useimmin on.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2009092810324824_uu.shtml

Äänestä
  • On, paitsi Bodomilla. Tekijä oli satavarmasti ulkopuolinen.

    Äänestä

  • asdfsadfasdfasdf kirjoitti:

    On, paitsi Bodomilla. Tekijä oli satavarmasti ulkopuolinen.

    oli sellainen hullu mies josta tytöt ei tykänneet ja joka oli testoraivossa kun ei saanut pimpsaa.

    Äänestä

  • Nisuliini kirjoitti:

    oli sellainen hullu mies josta tytöt ei tykänneet ja joka oli testoraivossa kun ei saanut pimpsaa.

    widdu ku tietäsitte

    Äänestä

Muistakaapa, että olihan se näyttelijäkin kiinniotettuna mutta vapautui kun ei ollut mitään näyttöä. Ettei vaan tullut taas virhearvio.

Äänestä
  • Olihan se kiinniotettuna,mutta ei tietääkseni pidätettynä?

    Äänestä

Veikkaan että joku virkaintoinen poliisi haluaa sulan hattuunsa ja nyt on tullut hätiköityä. Mitenkäs se hätäkeskusnauhalla kuuluva miehen ääni, lapsen paikalla olo, vieras DNA.....

Äänestä
  • Vierasta DNA:ta oli Bodomillakin, mutta murhaaja on kyllä kaikkien tiedossa ;)

    Äänestä

  • gddgsgsgsgsgs kirjoitti:

    Vierasta DNA:ta oli Bodomillakin, mutta murhaaja on kyllä kaikkien tiedossa ;)

    ja Nissen oli mahdotonta itse vahingoittaa itseään, ulkopuolinen tuikkasi tätä ulvilankin naista puukolla kylkeen. Todennäköisin syyllinen yllätys yllätys yleensä onkin syyllinen, paitsi tietenkin boodomilla. Sehän ilmanmuuta oli stasin ja kgbeen manööveri.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hyvä minä kirjoitti:

Vaimo on vangittu todennäköisin syin Ulvilassa tapahtuneesta Jukka Lahden murhasta.

Tällä palstalla epäilin heti vaimoa syylliseksi, mutta kaikki torjuivat epäilyni.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu