onko kellään muila omistajilla periaatteena että ruokaa on koiralla koko ajan kupissa sn sijaan että olisi säännolliset määrät ja ruokailujat ja kerrat? meillä on aina kaikilla koirillamme ollut näin että ruokaa on koko ajan kupissa ja että koira saa syödä aina silloin kun sitä huvitta ja hyvin on tämä toiminut! kukaan koiristamme ei ole kärsinyt lihavuudesta tai laihuudesta. Ja nyt ihmettelen miksi kaikilla on säännölliset ruokailuajat kun meillä tämä on toiminut 4 eri koiran kanssa ja näin on helpompi kun ei tarvitse aina tiettyyn aikaan, muistaa laittaa tiettyä määrää, tietyn monta kertaa päivässä ruokaa. onko kellään tämä periaate koiran ruokinnan suhteen ? :)
Vastaukset 2
- krameri
Mulla on sama tyyli ruokkia koirat. mulla on 3 koiraa ja meilläkin kaikki pysyneet sopivan painoisina. Yksi näistä kuuluu vielä ns. helposti lihoviin rotuihin ja silläkään ei ole ollut mitään paino-ongelmia. Mielestäni erittäin toimiva juttu hoitaa ruokinta näin.
- 1 labbis
Varmasti voiko ruokaa olla jatkuvasti kupissa koska sitä ei kerkeisi olla koko ajan täyttämässä koira oksentaa viimein kuin ei tajua kerralla syömäänsä ruokamäärää.Kokonais ruokamäärä tietenkin ratkaisee lopputuloksen oli ruoka ajat miten vain.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1031241
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku93862Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31784- 66693
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93616- 32605
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist16574- 18558
Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43523- 10466