mitä ruokaa labbikselle?

rom

Mitä ruokaa syötätte labradorinnoutajillenne? Itse olen syöttänyt nyt tähän asti 1,5 vuotiaalle labbikselleni royal caninin labbis kuivamuonaa, mutta olen harkinnut siirtyä, hiukan halvempaan merkkiin. Mitä kukin suosittelisi?

4

1362

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 1v.

      Meillä on syönyt pentuajan 1st Choicea ja nyt olen sit laittanut osaksi JahtiVahti kevyttä sekaan. Labbiksemme on leikkauksen takia vähällä liikunnalla, siksi tuo kevytruoka seassa.

      • mitZ-

        Meillä syötetään 1st Choicen isoille pennuille tarkoitettua täysravintoa (sininen säkki). Ja on ollut todella
        hyvää ja koira on voinut hyvin. ostamme aina tuon 15 kg:n säkin ja hinta vajaa 50 euroa.


    • Iloinen!

      Orijen kuivaruoka on älyttömän hyvää. Vihdoinkin joku nappulavalmistaja on tajunnut että koiran ei kuulu syödä järjetöntä määrää hiilihydraatteja riisin ja viljan muodossa. Orijen on Kanadalainen merkki, ja sisältää 70% proteineja ja 30% kasviksia ja hedelmiä. EI VILJAA: Eli, käytännössä BARF-nappulaa, vaikkakaan virallinen nimitys tuo ei sille ruualle ole.
      Hinta on n.65€ 13,5kg eli alle 5€ kg. Royal Canin Labrador adult maksoi ainakin jossain nettikaupassa 67€ /12kg eli hiukkasen halvempaakin tuo on. Käy tsekkaamassa www.orijen.fi, ihastut varmasti!

      • gundog

        Itse syötin Frommia pentuajan. 15 kg:n säkki maksoi 47 euroa. Ruoka on erinomaista. Koira voi hyvin ja on ollut terve, mutta ongelmana on että ko. ruokaa ei ainakaan tietääkseni myydä suomessa:( Nyt olen siirtynyt Brit-merkkiin ja tämäkin vaikuttaa kyllä hyvältä merkiltä hinta taisi olla 37 €/12kg!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      31
      2562
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      36
      2541
    3. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      53
      2534
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      92
      1956
    5. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      33
      1845
    6. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      312
      1688
    7. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      150
      1506
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      73
      1358
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1108
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      27
      1093
    Aihe