Diesel Clio vai 207 ?

Kumpi kannattaisi ostaa ?
Olen ajatellut ostaa pienen dieselin, joko Clion, Peugeot 207:n tai Polon ?
Onko kokemuksia tai tietoa ..
2659
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

uusi Polo 1.6 TDI:llä ja DSG vaihteistolla, hieno peli pikkuautoksi.

Äänestä

pösöllä ja volkkarilla ihan eri luokkaa diesel valikoima on ruudikkaanpaa ja paremmin varusteltuja, kuten polon dsg-vaihteisto, mut tietysti kalliimpia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


dCi/HDI/TDI? kirjoitti:

Kumpi kannattaisi ostaa ?
Olen ajatellut ostaa pienen dieselin, joko Clion, Peugeot 207:n tai Polon ?
Onko kokemuksia tai tietoa ..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu