Kyseessä Megane Break 1.6 vm.99
Huollossa (merkkiliike...) huomauttivat että "pakoputken haitari melkein poikki (kiinni katissa)"
Lääke tähän olisi katin uusiminen, kustannus siinä 1000 euron luokkaa tai hieman enemmän.
Koska en itse liian paljon tuosta ymmärrä, kysyisinkin onko tähän muita edullisimpia ratkaisuja, merkkiliikkeen ratkaisuihin en aina luota
Megane I ja pakoputki/katti
tauno2
2
736
Vastaukset 2
- *007*
Itse ostin haitarin motonetistä muutamalla kympillä ja kaveri hitsasi sen kiinni. On toiminut sen jälkeen jo yli vuoden.
- tauno2
arvelinkin että tähän on edullisempi ratkaisu, merkkiliike kun ei korjaa, vaan pelkästään vaihtaa osia...
Pitänee kysellä jostakin pienmmästä korjaamosta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän521053Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll211000Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl514838- 49801
- 45712
- 37649
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE181595Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan60583Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37560