Klassikkoalbumit CD:llä

Pasi K.

Ensi viikolla (vko 41/2009) Warner julkaisee Paulan kaksi klassikkoalbumia "Vie minut pois" (1980) ja "Luotan sydämen ääneen" (1982) kahden cd:n paketissa. Noilla levyillä on useita aiemmin cd:llä julkaisemattomia hienoja kappaleita, joten suositeltava hankinta Paulasta (ja muillekin klassikkoiskelmistä) pitäville. Toivottavasti tulevaisuudessa myös muut Paulan aikoinaan ilmestyneet lp-levyt ilmestyvät cd:nä.

5

675

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Fani31

      Pakko paula-fanina hankkia ne melkein heti kun ilmestynyt. Mukavaa kun tulevat vihdoin cd-versioina kyseiset hienot albumit. Paljonkohan se paketti tulee maksamaan. Paula on edelleen todella upea laulaja esiintyjä. Nuorekas ja kaunis.

      • Pasi K.

        ... on varmaankin n. 10 euroa eli ei paha :)


    • r.moore

      olisivatko nyt ilmestymässä 4.11? nettiversio ainakin "vie minut pois" ilmestyy 2.11., mitähän eroa lie siinä jo aiempaan nettiversioon... kansikuva on aluperäinen uudessa, äänenlaatu ehkä käsitelty myös paremmaksi?

      • Pasi K.

        En tiedä 2.11. enkä 4.11. ilmestymisistä mitään, mistä se tieto on peräisin? Hankin cd:n kun se ilmestyi viikolla 41.


      • Pasi K.

        DNA Musiikkikaupassa tosiaan näkyy kumpikin albumi erikseen julkaistuna 2.11. Vertailin nettikaupan näytteitä ja hankkimaani tupla:cd:tä, minusta molemmissa on samanlainen äänenlaatu.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      63
      8778
    2. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      307
      6611
    3. Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan

      Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?
      Maailman menoa
      99
      5917
    4. Mitä juuri sinulle kuuluu?

      Tänään? Rehellisesti.
      Ikävä
      152
      3820
    5. Joulukinkku NYT

      Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.
      Maailman menoa
      29
      3221
    6. Maahanmuuton vastustajat ovat vajakkeja

      Jokainen täysijärkinen suomalainen tietää, että Suomi ei pärjää ilman ulkomaalaisvahvistuksia.
      Maahanmuutto
      62
      3129
    7. Kaivattusi nimi

      Kaivattusi nimi on
      Ikävä
      154
      1944
    8. On asioita joita kadun

      Yksi niistä on eräs J mies. Olen vasta hiljattain tajunnut. Kuinka väärin tein. Tulit sydän tarjottimella.. mutta tässä
      Ikävä
      17
      1766
    9. Toivoisitko että hän löytäisi jonkun muun?

      Joka voi antaa mihin et kyennyt?
      Ikävä
      32
      1458
    10. Mitä sä pelkäät?

      Että paljastan sut ja touhusi? Elät jotain ihan omaa fantasiaasi ja ainoa virhees oli sekoittaa mut näihin sairaisiin le
      Tunteet
      19
      1216
    Aihe