Hotelli Neptun Beach?

kesä 10

Olisi kiva kuulla kokemuksia tästä hotelli Neptun Beachistä. Onko suht siisti ja rauhallinen hotelli? Entä all inclusive, millaiset ruuat jne?

2

670

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • krixis

      Minua kinnostaisi tietää kuuluuko BBQ-Ravintola all Inclusiven piiriin.Olen harkinnut kyseistä hotellia. Sijainti on mielestäni erinomainen.

    • odotellessa.

      Minäkin aion varata parin viikon matkan ensi kesäksi Neptun Beach -hotelliin, mikäli se vain kuuluu ensi kesänäkin Aurinkomatkojen hotellitarjontaan. Kohtahan matkaopas ilmestyykin.

      Tiedän etukäteen ko. hotellista sen verran, että olin kesällä 2008 Neptunin viereisessä hotellissa Riu Helioksessa ja aina ohimennessäni Neptun vaikutti ihan ok-paikalta. Allaskin näytti suurelta, joten siinä on tilaa uiskennella. Hotellin verkkosivut kuvineen antavat myös ihan myönteistä mielikuvaa hyvistä palveluista.

      Toisaalta monilla keskustelufoorumeilla britit moittivat hotellin henkilökuntaa saksalaisia suosivaksi ja sapuskaa saksalaispainotteiseksi. No, kyllä AI-pöydistä on aina ruokaa löytynyt ja mikäpä estää käymästä välillä muuallakin syömässä. Sunny Beachin kaltaisessa paikassa ei ulkona syöminen maksa paljonkaan.

      Olen muuten sitä mieltä, että sekä saksalaisilla että briteillä on käyttäytymisessä paljonkin korjattavaa. Etenkin buffettipöydässä tuntuu siltä, että ilman etuilua ja kyynärpäiden käyttöä ko. kansallisuudet pelkäävät ruoan loppuvan juuri heidän nenänsä alta ja nälänhädän koittavan. Myös ruokaa haaskataan surutta ja hedelmiä sekä leipiä käpälöidään ja ilmeisesti etsitään jotakin minulle käsittämätöntä.

      Meitä suomalaisia on paljon moitittu huonosta käyttäytymisestä ja viinan käytöstä, mutta minun henkilökohtaiset havaintoni kertovat toista. Ei meillä ole ollut kansainvälisissä hotelleisssa (muuallakin kuin Bulgariassa) mitään hävettävää. En tosin ole ollut nuorison suosimissa hotelleissa, joten siltä kohdalta ei ole kokemuksia.

      Toivottavasti joku tänä kesänä Neptunissa majaillut huomaa tämän keskustelun ja kertoilee kokemuksistaan. En tosin usko, että ne paljonkaan poikkeavat esimerkiksi tuon mainitsemani Riu Helioksen kokemuksista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      109
      5143
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      264
      2120
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      91
      1736
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1200
    5. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      341
      1187
    6. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1110
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      50
      1109
    8. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      152
      1101
    9. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      111
      1059
    10. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      85
      994
    Aihe