A.Uttakaa

Aika vähän on myynnissä 14-18 tonnisia hyundai tai caterpillar merkkisiä pyöräalustaisia kaivureita. Antakaas vähä neuvoo mis olis ja millane kannattais ostaa?
4406
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

pysy kaukana noista merkeistä jos haluat olla ilman harmeja .etsi kunnollinen åkerman tai volvo näitä alle 2000 vuosimalleja ovat suht edullisia ja varmoja koneita. varo loppuunajettuja. varaosia saa muualtakin kuin merkkiliikkeistä ja ovat edullisia. ja mikä parasta löydät vielä ostajan jos olet luopumassa koneestasi.

Äänestä
  • Mahdoton tehtävä löytää kunnollinen Åkeri...niitä ei ole kukaan vielä nähny.

    Äänestä

  • Åkerit rupee kaikki oleen loppuun ajettu oli sitte alkujaan millasia hyvään. Kyä Volvoihinkin on maanantai kappaleita osunu. Etenkin deutsin moottorin tekeleissä ollu ongelmia. Cateissa sähkö häikkää niinku ameriikan vehkeissä yleensäkin. Itse kattelisin huihaita noista vaihtoehdoista. Koe ajoin 140 pyörä alustaisen joku aika takaperin ja on yllätävän vakaa kone pyörä alustaiseksi. Silti perä ei kierrä lähellekkään yhtä pitkää lenkkiä kuin Ååkkerissa. Sitte mistä löytyy: mascus.fi, konetori.com, nettikone.com...

    Äänestä

noissa vanhemmissa (3-sarjalainen) huihaissa ollut cumminssin "kertakäyttömoottorit"?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


peräkylän paras poika kirjoitti:

Aika vähän on myynnissä 14-18 tonnisia hyundai tai caterpillar merkkisiä pyöräalustaisia kaivureita. Antakaas vähä neuvoo mis olis ja millane kannattais ostaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu