voltit katoo

Tossa piti kauppaan lähtee ni ei auto käynnistynykkä..Mittasin voltit..reilu 12v, ku auto ei startannu. sit ku starttas, ni voltit valahti 8v. Se on alin tossa mittarissa. Missä vika?? onko laturi sökönä???????
4328
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

3t akkua ja nyt lähti käymään..Latas sillä 14v auto käynnissä.sit ku sammutti ni juur lähti käymää voltit notkahti siin ku starttas alle 10v..oliskohan akku kuitenki sit rikki..kumpi tässä nyt pitäs sit ostaa?? akku vaiko laturi?

Äänestä
  • Vaihda uusi akku,itsellä teki samoin micrassa ja akun vaihdolla matka jatku.

    Äänestä

  • , kun laturi lataa 14V, laturi kunnossa.

    Äänestä

osta uusi akku

Äänestä

Kommentoi aloitusta


primera 2.0 kirjoitti:

Tossa piti kauppaan lähtee ni ei auto käynnistynykkä..Mittasin voltit..reilu 12v, ku auto ei startannu. sit ku starttas, ni voltit valahti 8v. Se on alin tossa mittarissa. Missä vika?? onko laturi sökönä???????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu