Ihmisarvoinen kosinta?

...,...

Mies sanoi tänään "pitää kai suhun tyytyä, kun ei muutakaan ole". Ja nyt jälkikäteen sanoo, että moni olisi ottanut sen kosintana.

Mikä on mielipiteesi, jatkaakko tästä ja odottaa vähän mieltä nostattavampaa jatkoa vai alkaa etsiä sellaista, jolle kuulisi olevansa jotain?

5

902

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kissa-Liisa

      Kylläpä oli törppö sun miehes?! Eikai kukaan puolisoaan kunnioittava mies sano ihan tosissaan noin...? Itse en ainakaan suvaitsisi, jos mulle puhuttaisiin noin. Oma mielipiteeni on, että jätä tuo lurjus ja etsi parempi mies. Sellainen oikea mies, joka kunnioittaa ja arvostaa sinua. Tsemppiä :)

    • :::::::::::::::

      Joillakin voi olla niin erikoinen huumorintaju, että saattavat heittää tuollaista vitsinä vaikka oikeasti kyllä arvostavat mielitiettyään. Mutta silloinkin pitää varmistua että toinen ymmärtää heiton huumoriksi, ja kosinta esittää myös vakavalla naamalla.

      Mutta tässä tapauksessa taitaa olla kyse vain ihan yksinkertaisesta törppöydestä. Ja aika törppö olet itsekin, kun edes jäät pohtimaan asiaa. Minkä h****tin takia sinä kuvittelet, että ODOTTAMALLA juipin asenne itsestään muuttuisi asiallisemmaksi? Mikä sen muuttaisi, kun kerran juippi saa sinulta p***ua vaikka latelee sinulle tuollaisia tökeryyksiä? Hän on jo oppinut että sinä et arvosta itseäsi yhtään, joten miksi hänenkään tarvitsisi?

      Ainoa järkevä ja ihmisarvoinen vastaus tuollaiseen toteamukseen on "mutta minäpä en tyydy suhun, pakko löytyä jotain parempaa tai mieluummin oon vaikka yksin".

    • kauhistunut lukija

      Lähde vielä kun et ole mennyt naimisiin ja pääset. Ei tuollaista tarvitse sietää.

    • Joillekkin miehille se oikeiden tunteiden näyttäminen tuntuu olevan ihan tavattoman vaikeaa. Tietty voi myös olla kyse ihan välinpitämättömyydestä mutta... kuitenkin. :)

    • kaikke sitä kuulee

      Missään nimessä et saa tuon jälkeen jatkaa kuin mitään ei olisi tapahtunut!! Kenenkään ei pitäisi moista hyväksyä, koska yksin on niin paljon parempi elää kuin ihmisen, joka aliarvioi ja loukkaa. Sulla menee tuollaisen tyypin kanssa itsetunto... :( Eri asia kai sitten, jos tuo nyt on miehesi tyyli ja olevinaan jotain huumoria..(hahhah kuinka hauskaa), ja hän todellisuudessa sinua arvostaa. Kuitenkin tuollainen loukkaus täytyy käsitellä, eikä miehelle saa jäädä käsitystä, että tuo on ok. Jos mun mies noin menis sanomaan, ilman että kyseessä on ilmiselvä (joskin huono) huumori, niin aika tarkkaan saisi kyllä jatkoja moisen tyypin kanssa miettiä. Tässäkin tapauksessa mies vielä palasi asiaan toisen kerran..argh...Tosiaankin, aika juntilta ja alentuvalta tuo kuulosta, ja sinkkuna eläminenkin on ihan mukavaa :-) Arvosta itseäsi!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymyksiä paIstavasemmistoIaisiIIe

      Mistä johtuu teidän kroonisesti negatiivinen, synkkä, katkera ja kateellinen mentaliteetti? Milloin olette viimeksi aido
      Maailman menoa
      117
      3643
    2. Voi itku! Sanna Marinilla EI OLLUT mitään tekemistä jäänmurtajakauppojen kanssa

      Miten tässä näin kävi? Sanna-kultti paniikissa.
      Maailman menoa
      39
      3211
    3. Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin

      Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin, Ähtärin eläinpuisto tiedottaa. Yritykset ovat t
      Ähtäri
      139
      2774
    4. Ikävä sua j-mies!

      Enkä oikeesti ymmärrä miksi. Eihän me tunneta ees kovin hyvin. Mut haluaisin sun kanssa jotain säätöä sit kai vaan 🫦
      Ikävä
      19
      2426
    5. En välttämättä koskaan aikaisemmin tosissani uskonut mihinkään sielunkumppanuuteen ym

      Ennen kuin tapasin sinut. Oudointahan tässä on että ollaan tiedetty toisemme kuitenkin vuosia ja enemmän vuosia, mutta v
      Ikävä
      15
      2323
    6. Jäänmurtajan kauppa oli kuin olikin SANNA MARININ ansiota

      "Lähteiden mukaan Trump käytännössä päätti asiasta 2. lokakuuta 2019, jolloin Washingtonissa juhlistettiin Yhdysvaltain
      Maailman menoa
      212
      2121
    7. Tykkäys ei tarkoita

      yhtään mitään!
      Ikävä
      36
      2085
    8. Tässä on sielunkumppanisi postilaatikko

      Laita postia sielunkumppanillesi 💌❤️
      Ikävä
      121
      1896
    9. Tarvitseeko

      kaivattusi suojelua?
      Tunteet
      35
      1894
    10. Mulle riittäisi halaukset

      Ja juttelut mut sulle ei taida riittää
      Ikävä
      29
      1891
    Aihe