Lähtölaskenta!

Enää kolme viikkoa, niin minusta tulee entinen opelisti. Uusi auto on tilattu maahantuojan varastosta, ja 20 (siis todellakin kahdenkymmenen) vuoden Opel-kausi päättyy.

Saa nähdä, muistelenko Kadettia ja Astraa ensi vuonna kaivaten vai kuin painajaisesta heränneenä...
7548
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

miksi vaihdat juuri nyt merkkiä? Kun pitkästä aikaa olla opelilla mallisto aivan viimesen päälle hieno, ja laatukin mukamas on parantunut huomattavasti.

Äänestä
  • ... maailmassa on niin monta muutakin automerkkiä, että yhteen ja samaan jämähtäminen alkoi tuntua samalta kuin jättäisi elämän elämättä.

    Äänestä

  • 1898-2009 kirjoitti:

    ... maailmassa on niin monta muutakin automerkkiä, että yhteen ja samaan jämähtäminen alkoi tuntua samalta kuin jättäisi elämän elämättä.

    tuo on aivan totta, mulla oli opeli joskus 80-luvun alussa, ja kävin tänä suvena kokeilemassa uutta insigniaa, mutta ei ollut mun juttu...

    Äänestä

Et kai vaan ole sortunut provoilemaan ? Kun kerran laskutaitokin on pettänyt! SÄHÄN OLET AJANUT OPELILLA JO 111 VUOTTA

Äänestä
  • Kaksikymmentä. Kirjoitin sen numeroin ja kirjaimin, jotta tyhminkin tajuaisi.

    Äänestä

  • 1898-2009 kirjoitti:

    Kaksikymmentä. Kirjoitin sen numeroin ja kirjaimin, jotta tyhminkin tajuaisi.

    hakusessa "1898 - 2009", kirjoittaa näköjään osaat jotenkuten, koska tosta tulee 20 vuotta (kaksikymmentäyksivuotta) . . . . .

    Äänestä

  • numerot kirjoitti:

    hakusessa "1898 - 2009", kirjoittaa näköjään osaat jotenkuten, koska tosta tulee 20 vuotta (kaksikymmentäyksivuotta) . . . . .

    ... ja opelistit! Nimimerkkikö se sinua riepookin? Nickin valitsen itse ja omilla perusteillani, eikä saivartelu jaksa enää kiinnostaa.

    On pakkasta, eipäs lähdetäkään. Onnellisen pojan ensimmäinen lelu. Olis perkele edes Lada! Ympyrä ja nuoli, siitä alkaa huoli. Suomessa sokeat punovat pajukoreja, saksassa he rakentavat Opeleita. Jokaisesta autosta tulee vanhemmiten Opel.

    Tälle kaikelle sanon auf Wiedersehen!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


1898 - 2009 kirjoitti:

Enää kolme viikkoa, niin minusta tulee entinen opelisti. Uusi auto on tilattu maahantuojan varastosta, ja 20 (siis todellakin kahdenkymmenen) vuoden Opel-kausi päättyy.

Saa nähdä, muistelenko Kadettia ja Astraa ensi vuonna kaivaten vai kuin painajaisesta heränneenä...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu