Kun firefoksilla painan "aloita uusi keskustelu" Mitään ei tapahdu, IE toimii ok.
Olen päivittänyt uuteen tulikettuun.
Myöskään youtube ei toimi firefoksilla, mutta IE:llä toimii
Jelppiä jos osaatte :-)
Olen päivittänyt uuteen tulikettuun.
Myöskään youtube ei toimi firefoksilla, mutta IE:llä toimii
Jelppiä jos osaatte :-)
Vastaukset 8
Vanhimmat
Asenna flashplayer niin toimii.
Asensin j ei apua ongelmaan.
Asensin jos firefoksinkin uudestaan, mutta edelleenkin suomi24 forumilla vastaessani joudun käyttämään IE selainta.
Mitä seuraavaksi kokeilisin??? Tämä on toiminut aikaisemmin firefoksilla
Kiitoksia
Vai asensinko??? Siis adoben mukaan koneessani on uusin flashplayer, mutta forefoksissa ei toimi. Ei näy yuotube videotkaan. Kokeilin hakea firefoksiin lisäosaa, mut en löytänyt sopivaa.
Olisiko mahdollista että joku ystävällinen voisi antaa vaikka linkin tai sellaiset ohjeet, millä saan toimimaan
Kiitoskia
>Mitä seuraavaksi kokeilisin??? Tämä on toiminut aikaisemmin firefoksilla<
Mitä sinulla on Lisäosissa? Jos JavaScript, niin salli se, vaikkapa tilapäisesti.
http://www.opera.com/browser/
Tässä: http://get.adobe.com/flashplayer/thankyou/xpi/?installer=Flash_Player_10_for_Windows_-_Other_Browsers&d=McAfee_Security_Scan
Flashplayer on asennettu ja firefoxin asetuksissa on rasti joka sallii java jutut ja muut.
Sampopankin takia jouduin asentamaan javasovelluksen. olisiko sillä jotain tekemistä ongelman kanssa.
Kaikki on toiminut ennen sitä 100% varmasti
Joku asetusjuttu tämä on
Nyt toimii taas. mitään en ole tehnyt. se vaan alkoi itestään toimiaan. Sen tiedän että ei ole mikään uudelleen käynnistyspäivitysjuttu, koska kokeilin sitä kombinaatiota moneen kertaa.
Onnellinen olen erittäin punkt.