Minkälainen kohde olisi lapsiperheelle Samos ja siellä Votsalakia? Lapset ovat 4v ja 6v. Emme kaipaa mitään huvipuistoja, vesipuistoja tms. Hyvä uimaranta, uima-allas ja leikkipaikka riittää. Lämpöä saa olla, ei epävakaisia säitä. Tarkoitus on matkustaa touko-kesäkuussa. Hotelleista olemme harkinneet Votsalakissa Pelagosta ja Alexandraa. Kokemuksia?
Samos, Votsalakia?
Miimulii
41926
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Onko kukaan käynyt Votsalakiassa? Ne rannat? Ja kuinka kauan kesti kuljetus lentokentältä? Mitä muuta tekemistä voisi olla kun kuin aurinkoa ja uimista
Kuten tuolla aikaisemmin kerroin Visa on tuntematon väline Votsalakiassa. Muuten paikka on erinomainen lasten kanssa matkustaessa, ranta matala kun löytää oikean paikan. Rauhallinen yöleämältään, mutta tarpeelliset palvelut löytyy. Pelagos ja Alexandra on aivan läpikulkutien varrella, liikenne ehkä häiritsee??
Olimme Afroditessa joka on tiestä hieman kauempana. Mukana oli 8 ja 9v. pojat joiden kanssa aika rannalla kului melkein kaiket päivät. Kylän keskustaan kylläkin matkaa ehkä enemmän kuin ilmoitettu 1km ja tosi kapea tie, ei jalkakäytäviä.
Kauanko kesti kuljetus lentokentältä vai vuokrasitteko auton?
Olin toissakesänä Votsalakiassa hotelli Pelagosissa.Mukava,rauhallinen ja ranta ihan vieressä.Votsalakian ranta on todella iso.Rantatuoli varjon kanssa 5 euroa päivä.
Ihmiset mukavia ja välittömiä.Tavernoissa pääsi käymään jopa keittiön puolella.
Siellä on mahdollisuus käydä esim. meriretkellä.Kaikenkaikkiaan hyvä kohde lapsiperheille.