No johan on vanha ja vireä palsta nuivettunut.
Mitä on tapahtunut ?
http://keskustelu.suomi24.fi/debate/3301/archive
Ennen oli vänkäämistä ja yleistä porinaa, mutta nyt ei juuri mitään.
En ole aktiivisesti seurannut, mutta jos joku kestojäsen tietää, niin onko tapahtunut jokin erityinen juttu, johon palsta on kuivunut ?
Tälleen vaan taas ajokauden jälkeen tulee syysiltoina täälläkin taas piipahdeltua.
Mitä on tapahtunut ?
http://keskustelu.suomi24.fi/debate/3301/archive
Ennen oli vänkäämistä ja yleistä porinaa, mutta nyt ei juuri mitään.
En ole aktiivisesti seurannut, mutta jos joku kestojäsen tietää, niin onko tapahtunut jokin erityinen juttu, johon palsta on kuivunut ?
Tälleen vaan taas ajokauden jälkeen tulee syysiltoina täälläkin taas piipahdeltua.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kaikki oikeasti moottoripyöristä tietävät kirjoittajat ovat häippässeet kyllästyttyään häiriköihin: kun kirjoittaa jotain asiallista juttua, nämä palstalla päivystävät häiriköt vastaavat heti törkyteksteillään. Ei sitä kukaan kauan jaksa juttua pitää yllä näiden pölvästien takia. Toivottavasti joku kuitenkin jaksaa nyt ajokauden loppuessa taas ottaa näppiksen esille ja kirjoittaa jotain hienoa motojuttua tänne.
Joopajoo! Ennen oli hauskoja kirjoituksia ja iloinen vänkäys näkyi jutuissa. Sitten siihen alkoi ilmaantua pahansuopaisuutta ja se lopulta ohitti tuon hauskan meiningin. Itse poistin lopulta koko rekatun nimimerkin tarpeettomana ja tyydyn juttelemaan moottoripyöräilystä livessä ja muilla foorumeilla. Mielenkiintoinen ilmiö on palstan taantuminen hauskasta keskustelsta loan heittämiseksi. Joku voisi tehdä aiheesta vaikkapa tieteellisen tutkimuksen.
Jos jollekin on jäänyt epäselväksi, millaiset tyypit täällä päätään nykyään aukovat, katsokaapa vaikka noita törkyjä Mika Kalliosta tuossa MotoGp-osiossa.
kuihtuu itsekseen
Juuri niinkuin yllä on jo kirjoitettu: ei kukaan viitsi tänne kirjoittaa enää sillä kaikki kunnolliset kirjoittajat ovat väsyneet räkänokkien paskanheittoon...
lähinnä herääkin kysymys miksi aiemmin niin hauskalta palstalta kaikki ovat häipyneet,
no siksi, ETTEI YLLÄPITO JA SERIFFI OLE TEHTÄVIENSÄ TASOLLA
ala-arvoisuudet pitäisi heivata bittiavaruuteen samantien; tehdä jonninjoutaville suunpieksäjille ja räkättäjille selväksi ettei tänne kannata kirjoittaa, ETTÄ ALAMITTAISET KIRJOITUKSET POISTETAAN VÄLITTÖMÄSTI
niin kauan kun näin ei ole, poistun minäkin taas uudestaan mukavimmille foorumeille
son hastalavista, adios ja tsau
LL
että täällä määrä korvaa laadun?