Miten Gears of War (pc) peliä tallenetaan eli seivataan? Siihen tulee kyllä välillä pelin edetessä checkpoint kohtia mutta ne ei sitten pysy kun koneen sammuttaa ja yrittää jatkaa uudelleen, miten saa kunnolla tallennettua että myöskin pysyy tallennus??
Tallentamisesta...
Pelaaja.
9136
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
www.filefront.com löytyy patcheja moniin peleihin, olisko apuu.
En mä ymmärrä tollasista Patceista mitään, jonkun patchin sieltä latasin eikä tuntunu mitään muuttavan, tarvis oikein ihan kongreettista apua, help me..!
ign:n sivuilla pelistä oli paljon valituksia, ettei toimi ollenkaan ja teknistä tukea ei saa ! Yleensä menu tulee esc-näppäimestä.
Tuntuu olevan aika seko peli. Tarvii siirtää vuosilukuakin taaksepäin että suostuu aukasemaan pelin.
Pelissä on automaattinen tallennus eli checkpointteja pelin edetessä mutta kun sammuttaa koneen ja pitäs alkaa siitä mihin jäi niin eiköhän tallennukset ole jossain hukassa tai peli ilmoittaa ettei tallenniksia ole. Menussa ei siis mitään tallennusmahdollisuutta ole, eikä pikatallennusta muuta kuin pelin oma joka ei kumminkaan tallenna...Help me...!
ehkä kannattaa ladata tosta filefrontista multipatch, vaikka muistitikulle, jotta näkee sen siinä ja avata, yleensä ne menevät autom. oikeaan paikkaan, Tai suoraan pelin kansioon, jos onnistuu. Yleensä avaaminen on automaattinen. Itsellä on ollut apua näistä patcheista, vaikkei niistäkään aina apua saa. jos noi patchit ei auta, en osaa sanoa muuta kuin yhteensopivuusasetuksia viilaamalla, itellä ei oo tota peliä, mutta monet pelit saa toimimaan noilla patcheilla ja update-jutuilla ja yhteensopivuusjuttuja säätämällä, hiiren oikealla klikataan, siitä yht.sop. millä peli on tehty, toimivuus voi vaihdella eri säädöillä. on täysin mahd. että kaikki pelit ei toimi hyvin vaikka mitä tekis, monet pelifirmat on joutunu konkkaankin.
Latasin sieltä multipatchin ja nyt peli käynnistyy jo normaalisti ettei tarvii kikkailla sen kanssa mutta tallenukset ei pysy tai itseasiassa omat asetukset lainkaan... Mikä avuksi?
luulenpa, että itse pelissä täytyy olla vikaa, jos ongelmaan ei löyty sopivaa patchia tai update-juttua. Ign-sivuilla monilla näytti olevan myös pahoja ongelmia pelin kanssa.
Niin tai itse pelaajassa on vika...
No sainpas pelin pelittämään, aika hankalaa oli mut nyt pelittää...