Tuli

Hirvoselle kun Latvala annettiin voittaa Sardiiniassa! 3p johto tässä vaiheessa olisi tarpeen!
7295
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Amatöörit asialla! Hirvonen olisi nyt mestari jos olisi saanut voittaa sen kisan!

Äänestä
  • suomalaiset pellet siellä kitisee. Loeb on parempi, mutta sitä ette voi myöntää.

    Äänestä

  • Loebbi kirjoitti:

    suomalaiset pellet siellä kitisee. Loeb on parempi, mutta sitä ette voi myöntää.

    pelasi ainakin yhden voiton Loebille ja muutenkin uhrautui ajamaan Loebin edessä jossain kisassa, kun Mikko ajoi ensimmäisenä sai siitä hyödyn..

    Tiimipelillä noita mestaruuksia voitetaan, muttei sillein, että annetaan kahden kuljettajan kisailla keskenään, kun toisessa tallissa pelataan tuota peliä

    Äänestä

yhtä hyvä tallipäällikkönä kun oli kuskina aikoinaan eli lähes pyöreä nolla. Poikansa samaa tasoa. Käsittämätön pisteiden lahjoitus. Kyllä latvalalle pitää muulla tavalla saada itseluottamus kun lahjoittaa voittoja.

Äänestä

Loeb voitti tänä vuonna seitsemän MM-rallia 12:sta. Loeb oli paras myös Australian MM-rallin erikoiskokeilla, mutta auton luokittelematon kallistuksenvakaaja aiheutti hänelle minuutin aikasakon ja tippumisen voittajan pallilta toiseksi.

Loeb on ollut paras kuljettaja myös tällä kaudella, mutta MM-rallien pistelaskutavan takia 6—7 voittoa kaudessa ei välttämättä riitä mestaruuteen. Voittamista tärkeämpää on välttää keskeytyksiä. Varmuus on noussut nopeutta arvokkaammaksi ominaisuudeksi. Siksi Mikko Hirvonen pystyi venyttämään MM-taistelun ratkaisun kauden viimeisen rallin erikoiskokeille.

Pirellin rengasmainoksessa oli taannoin iskulause, jonka mukaan nopeus ei ole mitään ilman kontrollia. Sopii hyvin myös Latvalan kauden luonnehdinnaksi.

Äänestä
  • Ehkä Hirvonen on vain huono.

    Äänestä

  • Loeb on hyvä kuljettaja mutta onko mikä ollut kuskin ja mikä auton osuus?
    Jos olisi ajanut vaikka kolmella eri automerkillä nuo mestaruudet niin silloin ei tarvitsisi spekuloida.
    Eli miksi Loeb on ajanut vain sitikalla?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kalliiksi kirjoitti:

Hirvoselle kun Latvala annettiin voittaa Sardiiniassa! 3p johto tässä vaiheessa olisi tarpeen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu