Psykologista peliä

Minna alkaa varmasti kelaamaan päässään mitä tapahtuu kun hän joutuu äänestykseen. Lentääkö hän ulos samalla tavoin kuin Esa J, joka oli epäsuosituin kuudesta? Markokin oli suositumpi! Varmasti Minna ajattelee, että kysymys on julkisesta panemisesta. Ei Minnasta kuitenkaan tule sen vähemmän estoton. Minkäs sitä luonteelleen voi. Aso ja Toni voi olla jo kiikarissa.
2120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eipä tuo kovin suruissaan vaikuttanut olevan. Järkytys taisi olla kun tajusi ettei noi petipuuhat ole välttämättä pelkkää plussaa. Mutta mitään tunteita ei noilla kyllä toisiaan kohtaan ollut. Ei edes kunnon ystävyyttä näköjään. Minna otti monen muun lähdön paljon raskaammin. Danan kaakatus ja haliminen oli ärsyttävää toinen on ihan coolina ja toinen hokee että älä välitä. Asohan muuten sanoi ettei polje kaverin mopoa. Ja Toni on kertonut pk-huoneessa olevansa Kätsystä kiinnostunut. Sami on peluri joten ei sekään varmaan Minnaa taida polkaista. Joten sen pitäisi olla joku uusi asukas.

Äänestä
  • En usko, että talossa kukaan halua panna transua. Ja uskon, että se kehittysvammainen "ikuinen" lähtee seuravana. Myöskin Sami, Justiina, ja Dana.Jaa Sampo sais kans lentää kotiin päin:)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Niin on kirjoitti:

Minna alkaa varmasti kelaamaan päässään mitä tapahtuu kun hän joutuu äänestykseen. Lentääkö hän ulos samalla tavoin kuin Esa J, joka oli epäsuosituin kuudesta? Markokin oli suositumpi! Varmasti Minna ajattelee, että kysymys on julkisesta panemisesta. Ei Minnasta kuitenkaan tule sen vähemmän estoton. Minkäs sitä luonteelleen voi. Aso ja Toni voi olla jo kiikarissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu