Olen jo yli viisikymppinen rouva. Suht' koht' hyvässä kunnossa ikäisekseni. Nuorena elin aika villiä elämää ja harva oli se viikon loppu, kun en saanut poikakaveria viereeni. Kävi tarkoituksen hakuisesti lähellä kotikaupunkiani olevilla paikkakunnilla, joissa sitten haeskelin sopivaa kaveri. Lähes aina onnistuin. Ongelmana oli vaan, että aamulla piti aina hommata kyyti kotiin. No, toisinaan sattu jollain olemaan oma auto, mikä ei niin hirveen yleistä nuorten keskuudessa siihen aikaan ollut. Mutta minä sain miestä... NUorta ja vanhempaa ja olin onnellinen.
Sitten tuli naimisiinmeno ja elämän arki ja tavallisuus. Muutaman vuoden kuluttua seksikin kävi sellaiseksi suhteen sanelemaksi velvollisuudeksi, mistä kaikki intohimo oli poissa.
Muutama vuosi sitten kuitenkin osallistuin työpaikkani risteilylle. Se oli sytyke, mitä en ole katunut. Risteilyllä sain vieresta miestä oikein kunnolla. Tukholmaan mennessä erästä työkaveria ja takaisinpäin tullessa joku matkustavainen vaan.
Sen jälkeen olen ollut aika usealla risteilyllä, tai "kursseilla"ja koska miehelläni ei tunnu olevan mitään sitä vastaan. Tokko edes välittää, että ehkä käyn vieraissa, niin minä olen onnelline lähinnä siitä, että kelpaan vielä tässä iässä joillekin rakastajattareksi. Niin kauan kuin vaan jaksan ja fiilis säilyy, aion mennä edelleenkin. Kyllä seksi on ihanaa vielä varttuneesskin iässä.
Vanha jano syttynyt uudelleen
5
15417
Vastaukset
- 55 v mies
Niin, seksi maistuu sekä miehille että naisille, kun vaan on oikea kumppani petissä. Ikä ei paina ainakaan viisikymppisenä. Kerran eräältä 69 vuotiaalta naiselta kysyttiin, että milloin seksi lakkaa kiinnostamasta. Nainen vastasi, että en tiedä, minua ei vielä ole lakannut haluttamasta. Lenita kuulemma seksaa vielä 72 vuotiaana. Se antaa toivoa kaikille.
- Vasen laita
Olen ollut muutamia kertoja ikäisesi naisen kanssa ja aina on ollut mukavaa. Vaikka olen sinua 10v nuorempi niin aina on se yhteinen sävel löytynyt ja molemmat ovat varmasti nauttineet. Vaikka itse elän ihan ok parisuhteessa niin kyllä minä työmatkoillani toivon tilapäistä panoa aina, koska se on vaan niin mukavaa. Viimekertainen juttu oli kyllä niin hyvä että tapailemme vieläkin säännöllisesti ja harrastamme seksiä missä tahansa. (autossa. ikeassa. hevostallilla) ja saa nähdä mitä seuraavaksi keksitään. Onhan totta että tämä on pettämistä omaa puolisoa kohtaan mutta kyse on ainoastaan siitä että tarvitsen enemmän haaastetta ja kipinää rakastelupuuhiin. Jos minä rakastuisin niin tilanne olisi toinen. Pistä viestiä jos haluat keskustella aiheesta lisää.
T: [email protected] - 50 herkut?
Hämmästyttävää miten jotkut viisikymppiset naiset on parhaimmillaan. Olen usein miettinyt, että voisiko se johtua aikaisemmin koetun määrästä, vaihdevuosien huolettomuudesta, ”loppukiristä” vai aloittamisiästä. Vähäisen otannan perusteella tuo viimeisin tuntuu todennäköisimmältä. Voiko olla niin?
- Mrs_R
Aloittamisiästä???
En ymmärrä.
Voisitko tarkeentaa??? - heikunkeikun1
Hei ,tää elo on niin lyhyt, ettei kannata käpertyä kuorensa, vaan antaa palaa täysillä tai ainakin puolivaloilla :o). Moraalikin on maailmasta ollut kadoksissa iät ja ajat ( paavi panee poikia yms. ), joten miksei me tavitsetkin voitaisi iloita niistä vähistä nautinnoista, joista ei tarvitse herroille veroja maksaa. Voit kommentoida ihanoma(at)hotmail.com
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie766725Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1346493Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3806282Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3624083Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1532482Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.62399Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?
Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant442126Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1341492- 141442
- 1961212