Olen piakkoin menossa Vuokattiin laskettelemaan (kaverini rukoili minut mukaan) enkä todellakaan osaa lasketella.. Oon joskus tosi kauan sitten ollut jossain opetuksessa, mut... Ääh.. Voi kai tämmöinen aloittelija kuitenkin mennä rinteeseen..? Pelkään jopa kuolevani. Ja tämä ei ole mikään vitsi. Lautailua en aio koskaan edes kokeilla.. xD
Vuokattiin...
Lammas
1254
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Jos et ole paljoa lasketellut, voisi laudan kokeileminen olla jopa järkevää. Suksitaidoista kun ei ole mitään hyötyä laudan kanssa. Tarvitset varmaan opettajan joka tapauksessa alkuun päästäksesi ja silloin on aivan sama kummat välineet jalkaan kiinnittää.
Kuolla ei tarvitse. Jos vauhti ylittää juoksunopeuden, niin persukset lumeen vaan ja siihen stoppaa. Eikä vaikeisiin rinteisiin kannata mennä.