Saab selvisi sitten velkasaneerauksesta - hyvä !

Tuleva Saabisti

4

305

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pierre?

      Mitä Ruotsalaisen autonvalmistajan lainojen takaaminen kuuluu Suomalaiselle veronmaksajalle? Ei kai poliitikot ole taas lähteneet hävittämään toisten ihmisten rahoja?

      Lainat täytyy hyväksyä EU:ssa ensin, mutta uskoisin niiden menevän läpi - talouden elvytys ja käynnissäpito on näin lama-aikana myös EU:n etu. Pankkituet olivat myös kansallisia tukia ja tämä lienee niihin rinnastettava, vaikka pankkijärjestelmän toimivuus on toki tärkeämpää, kuin yksi pieni autonvalmistaja.

      Saabin myyminen Kiinalaisille oli loistava uutinen; uusia markkinoita kaivataan. Kiinaan luulisi mahtuvan helposti niin monta autoa, kuin Trollhättanin tehtaassa saavat tehtyä.

      • hekoveko

        Ootkos pierrekusela vähän tyhmä, ajelet varmaan volvolla...että Saab myyty kineksille, Volvo myydään kiinalaisille sekö sua taliaivoa vituttaa


      • Suabisti

      • Suabisti kirjoitti:

        Ja laskevat ihan oikein Saab nousee pikavauhtia suosituksi kiesiksi Kiinan maalla. Ja sehän on aivan loistava asia Saabille kun autokauppa USA:ssa on hiipumassa. Saab Made in China kiinalaisille ja Made in Sveden meille eurooppalaisille.

        Saab 9-4x tulossa markkinoille ...
        http://foorumi.saabclub.fi/viewtopic.php?f=26&t=29049&sid=30f681956185ecb8e70cf250be713280

        Euroopan Investointipankki ottaa Saabin lainahakemuksen käsittelyyn 21.10. Ennen kuin pankki päättää, lainasta Saabille, uudelleenjärjestely on epävarmaa. Ruotsin valtion lainatakuu on tärkeässä asemassa lainahakemuksessa.

        http://www.gp.se/ekonomi/1.225845-saablanet-tas-upp-pa-onsdag


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oot upea nainen, älä vähättele ittees

      Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀
      Ikävä
      42
      885
    2. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      78
      855
    3. KP-Sesongilla ongelmia?

      Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi
      Ylöjärvi
      17
      809
    4. Jämsän Paras Ravintola

      Särkijärven kioskiin on avattu uusi upea Maucas ravintola joka on jämsän paras. Loistava palvelu ja herkullinen ruoka. R
      Jämsä
      51
      744
    5. Huh huh...

      Törmäsin toisaalla tekstiin, mitä ajattelet masturboidessasi? Yksi kommentti, avaruusolioita! Täh?! Helvettiläinen oik
      Sinkut
      208
      671
    6. Onko ihan pakko

      olla niin hiton pitkävihainen? Sinulle nainen...
      Ikävä
      38
      549
    7. Mitä ajattelet

      Kaivattusi elämästä
      Ikävä
      43
      546
    8. Ihmettelet nainen, miten vielä sinua rakastan

      No jos en enää sinua ajattelisi, niin ei se mitään rakkautta olisi alunperinkään. En tarvi sinusta nähdä merkkiäkään, ni
      Ikävä
      39
      495
    9. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      47
      485
    10. Kiellettyjä ajatuksia

      Istutaan sylikkäin, katson sun silmiin, vastaat kstseeseen ja kiedon kädet sun ympärille. Huulet koskettaa sun huulia,
      Ikävä
      37
      439
    Aihe