Hei,
Etsin uutta koiraa. Omistan nyt kaksi vuotiaan KK-kettuterrieri nartun ja olisi tarkoitus hankkia metsälle kaveriksi Englanninspringerspanieli. Käydään ulkona monta kertaa päivässä, metsässä kunnon lenkki, paitsi jos on joku ihan kamala kurakeli, niin silloin ei mennä metsään, mutta ulos kyllä! Asumme rivitalossa, ja emme matkustele perheeni kanssa yhtään. Puolivuotiasta lastamme emme päästäisi repimään koiraa hännästä, emmekä retuttamaan sitä hengiltä, koira saisi omaa rauhaa ja leikkikaverin meidän kettuterrieristä ja lapsesta tämän ollessa vanhempi. Kokemusta on rodusta !
Kävisimme metsässä säännöllisesti ja tapaamassa toisia koiria, ja myös hevosta pääsisi koira näkemään :)
Olisiko hyvä rotu? Lenkit 3-5 kertaa päivässa, viikonloppuna metsälenkit, plus luvalla metsästämään kun on lupa annettu! Pääsisi katsomaan toisia koria melkein päivittäin, viikonloppuisin hevosta joskus. Antaisimme koiralle hyvän, turvallisen ja huolehtivan kodin. Kasvattaja/ koirankouluttaja voisi auttaa kouluttamisessa. Kokemusta siis rodusta on, ja muutenkin koirista !
Olisiko sopiva rotu?
Ing@
0
228
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1061748
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1271462En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k931336- 621181
The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut101058Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1111029Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall216858- 139792
Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht57783Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek20728