Onko kellään kokemusta näistä asunnoista? Palvelu on käsittääkseni vasta alkamassa, pohdin tässä, että uskaltaisiko varata. Onko tällaiset yleensä ihan luotettavia?
Vastaukset 6
- .....
rintaäänellä sanon.Jokainen nettisivusto joka mainostaa suomenkielellä on noin 50%-70% kalliimpi kuin muut.Tämä on totuus.Luotettavuus ??? takaan että saat samanlaisen villan halvemmalla googleta ja etsi,älä maksa suomalaisyrittäjille turhasta.Mutta JOS haluat Thaimaan lomalla asua suomalaisten keskellä asia on toinen.
- ....................
Alemmasta vastauksesta en olisi niinkään varma. Palvelu on tosiaan alkamassa mutta villat ovat mukavasti sisustettuja ja ilmapiiri mukava. Yleinen suomalaisten mielipide jo näistä hinnoista on: että on kuulemma paljon halvempaa kuin muilla. Sanonpahan vaan :)
- Lomalta palannut
Eikä kuvat ole fotoshopattuja niin kuin monen muun yrittäjän, ko. saarella...
Voin suositella lämpimästi! Siistit tilavat talot, rauhallinen hyvä hiekkaranta vieressä ja tuk-tukilla pääsee edullisesti lähimpiin kaupunkeihin..
Ja sehän on itsestä kiinni kuinka paljon haluaa olla Suomalaisten "lomanaapurien" kanssa tekemisissä, jos niitä edes sattuu Villoille samaan aikaa!! - naussi
Lomalta palannut kirjoitti:
Eikä kuvat ole fotoshopattuja niin kuin monen muun yrittäjän, ko. saarella...
Voin suositella lämpimästi! Siistit tilavat talot, rauhallinen hyvä hiekkaranta vieressä ja tuk-tukilla pääsee edullisesti lähimpiin kaupunkeihin..
Ja sehän on itsestä kiinni kuinka paljon haluaa olla Suomalaisten "lomanaapurien" kanssa tekemisissä, jos niitä edes sattuu Villoille samaan aikaa!!Olimme kuukauden joulukuussa -09, uskomattoman hieno paikka, hinnat edullisia jopa paikallisten hintoihin nähden. Tuon halvemmalla ei tuon tasoista saa edes paikanpäältä etsiessä (kokemusta samuilla matkailusta paljon).
Talot siistejä, palvelu hyvää, eikä mitään ongelmia ollut. Neuvovat myös mihin kannattaa saarella mennä yms. Omistaja pariskunta on todella mukava, ja auttoivat tarvittessa, mm. läärille pääsyssä.
Varmasti menen toistekin, helpompi lähteäkin, kun saa majoituksen varattua jo suomen päästä, ja tietää mkä perillä odottaa :) - naussi
naussi kirjoitti:
Olimme kuukauden joulukuussa -09, uskomattoman hieno paikka, hinnat edullisia jopa paikallisten hintoihin nähden. Tuon halvemmalla ei tuon tasoista saa edes paikanpäältä etsiessä (kokemusta samuilla matkailusta paljon).
Talot siistejä, palvelu hyvää, eikä mitään ongelmia ollut. Neuvovat myös mihin kannattaa saarella mennä yms. Omistaja pariskunta on todella mukava, ja auttoivat tarvittessa, mm. läärille pääsyssä.
Varmasti menen toistekin, helpompi lähteäkin, kun saa majoituksen varattua jo suomen päästä, ja tietää mkä perillä odottaa :)Ja lisättäköön vielä, että jos meinaat löytää 400 eurolla kuukaudessa kolmen huoneen ja keittiön siistin ja kauniiksi sisustetun talon aivan rannalta, saat googletella tai kierrelä saarella aika pitkään. Nimim. kokemusta on...
- Kaspianaipsak
Etsiskelin puolueetonta tietoa tästä kohteesta, mutta en löytänyt muuta kuin kohteen yrittäjän keskustelua itsensä kanssa. Hassua.
Tämä oikeastaan kertoi silti riittävästi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2122101
Ei enää ulkoteltta ruokaa.
Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,491257Jos sussa toisessa on yhtään miestä
Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te1861137- 81986
En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen
Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää56881- 71813
- 100792
Mitä eroavaisuuksia sinulla on
kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?77747Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.348707- 36695