Tämä seuraava teksti on meilistä, jonka PlusTv:lle lähetin:
Hei! Sain juuri tekstiviestin, että katselukorttini on suljettu maksamattoman laskun vuoksi. No, ensin vähän historiaa: Ensin sain normaaleja paperilaskuja, jotka tietenkin maksoin normaalisti. Joskus viime vuonna tein e-maksusopimuksen OP-verkkosivuilla. Sinne ei kuitenkaan koskaan ole mitään teiltä tullut ja aloin saada sitten paperipostissa huomautuslaskuja, jotka olen tietenkin maksanut. Soitin teille ja teiltä todettiin, että e-laskuhomma on kunnossa; ota yhteys pankkiin, jos ei toimi. Näin tein ja pankissa todettiin KAIKEN olevan kunnossa; ota yhteyttä Plus-Tv:hen. Sitä en enää tehnyt, vaan olen vastaanottanut sitten noita paperisia huomautuslaskuja, jotka olen KAIKKI maksanut, viimeinen erääntyi 30.06.2009 ja oli summaltaan 240,80 euroa. Mikä tässä sitten vielä mättää? En ole koskaan jättänyt elämässäni ainuttakaan laskua maksamatta, siksi vähän tympii tämä nyt. Voidaanko asia jotenkin selvittää? Olisi ihan oikeasti tässä muutakin tekemistä, kuin painia toimimattomien systeemien kanssa.
****Tällä tavalla olen perheeni kanssa nauttinut pari vuotta PlusTv:n palveluista ja nyt on kortti tosiaan suljettu. Eivät saa e-laskua toimimaan, mutta tuntuu, etteivät he usko sitä. Koko laskutus on aivan amatööritasolla.******
Lisää PlusTv:stä.
6
590
Vastaukset
- frangrabba
jaa kyllä minä maksan aina netin kautta ja mitään ongelmia ei ole ollut
- Nirk
e-laskusta, joka tulee pankin verkkosivuille ja hyväksytään siellä. Minäkin maksan kaikki laskuni netissä, myös nämä huomautuslaskut. Nyt vain ei sitten ole tullut MINKÄÄNLAISTA laskua, enkä tiedä, luulevatko he e-laskun toimivan vai mitä. Käyn siellä (OP verkkosivu) viikoittain ja katson myös e-laskut. Esim. Fortumilta ne tulevat sinne ihan normaalisti.
- on hyvä tietää
Nirk kirjoitti:
e-laskusta, joka tulee pankin verkkosivuille ja hyväksytään siellä. Minäkin maksan kaikki laskuni netissä, myös nämä huomautuslaskut. Nyt vain ei sitten ole tullut MINKÄÄNLAISTA laskua, enkä tiedä, luulevatko he e-laskun toimivan vai mitä. Käyn siellä (OP verkkosivu) viikoittain ja katson myös e-laskut. Esim. Fortumilta ne tulevat sinne ihan normaalisti.
kiitosta vaan.
Olen jo harkinnut hiukan PlusTV:tä mutta jätän nyt
vielä väliin.
Ongelmia on muutenkin riittävästi.
Sivuilta
"Mitä teen, jos olen hukannut PlusTV:n laskuni?
Jos laskusi on hukkunut, löydät laskun tiedot kätevästi OmaPlusTV:stä osoitteesta www.omaplustv.fi"
eLaskusta ei sanota mitään... menisivätkö NetPostiin, jos eivät mene pankkiin?
"Tällä tavalla olen perheeni kanssa nauttinut pari vuotta PlusTv:n palveluista "
Olisiko kannattanut purkaa tuo eLasku jokin aika sitten...- *007*
Kyllä mulla ainakin näkyy laskutukset oma plustv sivustolla. Ei se voi olla noin vaikeeta.
*007* kirjoitti:
Kyllä mulla ainakin näkyy laskutukset oma plustv sivustolla. Ei se voi olla noin vaikeeta.
Kyse oli siitä, että he LUULIVAT e-laskutuksensa toimivan. Kun nyt viimein postiini vastattiin, todettiin yhdessä hyvässä hengessä, ettei toimi se, ei. Purin e-laskusopimuksen ja saan jatkossa normit paperilaskut. Asia on nyt siis kunnossa, kunhan vielä nuo kanavat alkaisivat näkymään. Enhän tietenkään käy missään PlusTv:n nettisivuilla katsomassa mahdollisia laskuja, on tässä ihan elämäkin; Laskut tulevat postissa, suoraveloituksena tai e-laskuna. Siis mitään "vaikeaa" tässä ei suinkaan ollut. Kyllähän se ketä tahansa ottaa pattiin, jos sanotaan, ettet maksa laskujasi, vaikkei mitään laskuja mihinkään ole tullutkaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja15820131Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant438400Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va546127SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1765752Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot284785Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124467HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.754383Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm764171"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153740Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.1071603