Mitä te touhuatte puolisoidenne kanssa silloin kun olette järkänneet teille kahdenkeskistä aikaa?
Jokin kiva uusi idea tekisi nannaa.
Kahdenkeskistä aikaa
13
806
Vastaukset
- Piritta67
Me käymme joskus mieheni kanssa elokuvissa, teatterissa tai syömässä .Joskus taas olemme kahdestaan kotona ja järjestämme romanttisen illallisen kotona.:)
- wilma60
Ex-miehen kanssa meillä ei ollut koskaan yhteistä aikaa ja eipä olekaan ihme että olemme eronneet. Nyt uudessa suhteessa olen tietoisesti pyrkinyt siihen että järjestämme joskus aikaa ihan vain meille kahdelle. Käydään elokuvissa, konserteissa, syömässä. Viime viikonloppuna saimme peräti yhden yön vapaan kun palkkasin lapsenvahdin. Olimme konsertissa ja yövyimme hotellissa. Muutaman kerran lapset on olleet isällä ja silloin olemme viettäneet hemmotteluiltaa ihan kotona; sauna, hyvää ruokaa, kynttilöitä. Joskus mennään viettämään iltaa ystävien luokse ihan vain aikuisten kesken.
ihan vain koti-ilta. (Pienet menivät yökykään isosiskolaan viettämään meksikolaista iltaa)
Pippuripihviä, lisukkete ja hyvää viiniä.
Illaksi takan eteen raahatuilla patjoilla Monigamy.peli.
;-)- mommydearest
pitkästä aikaa satu!minä ja mieheni vietämme tänään kahdestan koti-illan viemme lapset hoitoon mummilaan
- wilma60
Kuinkas peli sujui? Pakko oli googlesta katsoa tuo peli ja kieltämättä vaikuttaa mielenkiintoiselta. Mitä mieltä olet kannattaako hankkia niitä harvoja kahdenkeskisiä iltoja varten?
wilma60 kirjoitti:
Kuinkas peli sujui? Pakko oli googlesta katsoa tuo peli ja kieltämättä vaikuttaa mielenkiintoiselta. Mitä mieltä olet kannattaako hankkia niitä harvoja kahdenkeskisiä iltoja varten?
Eli peli meni hyvin. Jäi "tehtäviä" ensi viikollekin ;-)
Olen itse aina ollut aika skeptinen tuollaisia kohtaan, mutta tuo oli hauska ja mielikuvitusrikas. Ei ollenkaan "limainen" tai "lälly"...- iltaisin etupäässä
satu50 kirjoitti:
Eli peli meni hyvin. Jäi "tehtäviä" ensi viikollekin ;-)
Olen itse aina ollut aika skeptinen tuollaisia kohtaan, mutta tuo oli hauska ja mielikuvitusrikas. Ei ollenkaan "limainen" tai "lälly"...ei täysin 2keskeistä aikaa ole. helpottaahan sekin että tarvii yhden kanssa olla useamman sijasta.
Minä olen sairastanut muutaman päivän sikalenssuruttomustasurmainfluenssaa tai jotain sinne päin ja kun ajattelin, että olen kipeänä viikonlopunkin, peruin appivanhempien meille tulon.
Nyt harmittaa, kun olisi sitä ehkä jo huomenillalla jaksanut kahdenkeskistelläkin...- kekseliäs nainen
"Mitä te touhuatte puolisoidenne kanssa silloin kun olette järkänneet teille kahdenkeskistä aikaa?"
Meillä ainakin paneskellaan eli harrastetaan seksiä. Vai tarkoititko, että sinua kiinnostaa toisten seksipuuhastelut yksityiskohtaisesti ja haluaisit niistä kuvauksia? Sopimatonta.
"Jokin kiva uusi idea tekisi nannaa."
Voisitte vaikka askarrella ensi vuoden joulukoristeita tai värittää värityskirjoja, jos ei mitään muuta tosiaan enää juolahda mieleen. - monen lapsen äiskä
Meillä on 11 lasta, 1-18-vuotiaita. Järjestämme mieheni kanssa kahdenkeskistä aikaa 2-3 kertaa viikossa. Arkipäivinä yleensä otamme huoneen jostain lähipaikkakunnan hotellista, mutta viikonloppuisin suuntaamme johonkin päin maailmaa, yleensä pääkaupunkilomille.
Arki-iltana, kun palkkaamamme lastenhoitaja on saapunut, ajamme autollamme hotelliin. Syömme (ja juomme) hyvin, käymme ehkä teatterissa, oopperassa tai taidenäyttelyssä ja aamuyön tunteina kapuamme huoneeseemme harrastamaan "aikuisten leikkejä", jotka yleensä kestävätkin aamutunneille asti. Seuraavana päivänä palaamme kotiin ja päästämme hoitajan vapaalle. Tuohon aikaan yleensä siivooja ja kodinhoitaja saapuvat kotiimme suorittamaan työt, joista heille maksamme.
Viikonloppureissut alkavat yleensä perjantaiaamuisin ja kotiin palaamme joko sunnuntai-iltana tai maanantaina. Mukavaa, kun nykyään saa palkattua hoitajia niin helposti. Kallistahan se on, mutta mitäpä tällainen suurperheen äiti ei parisuhteensa eteen tekisi.
Olisi mukava antaa teille joku uusi, hyvä idea...No, oletteko kokeilleet parinvaihtoa? Eli esim. hotellin pubissa teette tuttavuutta teille vieraan parin kanssa ja illan mittaan ehdotatte yhteistä yötä esim. teidän sviitissänne? Voi olla, että olette tuota jo kokeilleetkin, mutta jos ette, niin kokeilkaa ihmeessä!
Mukavia hetkiä teille!- teija66
useasti järkkäätte kahdnekeskeistä aikaa.Meillä on 13 lasta joista 5 on muuttanut pois .Yhteistä aikaa saamme kerran tai pari kuukaudessa menemme mieheni kanssa hiihtoloman aikana kylpylälomalle
- sdhfhkf
luulet ;o)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle142069Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631425Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise1061399Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681245Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A51192Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥311017En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?521016- 47991
Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell56984Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti335973