nuoret thaimaassa !

Heissunvei !

Ollaan porukalla miettimässä lähtöä thaikkuun juhlimaan synttäreitä nyt talvella 2010 ja mietittii sopivaa kohdetta mihin voitaisiin lähteä.

Olisiko jollain ensikäden tietoa siitä, että missä thaimaan kohteista olisin "vilkkain" yöelämä kun kyseessä on n. 20 vuotiaat nuoret lähdössä matkaan?
151618
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Ehdottomasti vilkkain yöelämä on Bangkokissa.Kaupunki ei nuku koskaan.

Äänestä

Koska olette vielä nuoria, kannattaa bilettää turvallisesti ilman paikallisia horoja. Se kun on enempi vanhojen ja luusereiden osa. Joten paskajoki sameine rantoineen ja tyttöbaareineen kannattaa ohittaa. BKK rulettaa, tosi on. Tuli mieleen, minkähän hintaiset paikallislennot on Honkkariin, siellä toinen maailman tappi.

Äänestä
  • Tässä komppaan Amaliaa, Wanchain baareista on helppo löytää uusi "tyttöystävä" (thaimaalainen, filippiiniläinen, venäläinen) vaikkapa vain illaksi tai pariksi tunniksi. Myös naisille löytyy mieshuoria.

    Äänestä

  • tuppilautaMatti kirjoitti:

    Tässä komppaan Amaliaa, Wanchain baareista on helppo löytää uusi "tyttöystävä" (thaimaalainen, filippiiniläinen, venäläinen) vaikkapa vain illaksi tai pariksi tunniksi. Myös naisille löytyy mieshuoria.

    phuke NIMENSÄ MUKAISESTI on oksennus

    Äänestä

  • keskustelupalsta.Paskajoki on Pohjois-Suomessa Tornionjoen laaksossa.

    Äänestä

  • Koska olette vielä nuoria, kannattaa tietenkin panohommat.

    Äänestä

  • phuket kehiin kirjoitti:

    phuke NIMENSÄ MUKAISESTI on oksennus

    sääliksi alkaa käymään kaikkia oikeita Amalialoita.

    Äänestä

paras biletys paikka.Hyvää live musaa, halpaa juotavaa ja syötävää,edulliset ostokset, halvat taksit!!!Pattaya on mainettaan parempi paikka

Äänestä

Pattaya tai Bangkokissa Sukhumvitin seutu (Nana - Soi Cowboy) Ehkä myös Patpong.

Äänestä
  • pingponggi on kans kiva paikka

    Äänestä

kannattaa ehkä esittää sama kysymys jossain ei amalian terrorisoimalla koko perheen matkailu sivustolla.

Äänestä

Suosittelen että jumitatte Bangkokiin hetkeksi tyhjentämään Pohjolan stressaaman pääkopan turhista murheista :)

Kuinka pitkään olette matkassa?

Kun täällä jatkuvasti viitataan johonkin baarityttöihin ja "horoihin" niin Bangkokissa on ainakin helppoa löytää normaaleja yökerhoja ja illanviettopaikkoja joissa voi tutustua ihan tavallisiin paikallisiin nuoriin, eli jos ei baaritytöt kiinnosta niin voi jättää tuon kulttuurin kokonaan väliin.

Bangkokin jälkeen joku saari voi olla hyvä paikka kokeilla rentoutumista snorklaamisen parissa. Yöelämää löytyy sieltäkin, esim. Koh Phangan, Koh Samui on hyviä kohteita tuohon. Samuille voi myös lentää suoraan Bangkokista.

- Lauri / http://hyppyoravanpyorasta.com

Äänestä

eikö tosiaan parempaa tekemistä ole kuin joku vitun aivoton biletys, joka on vammasten idioottien hommaa??? sellaisia taidattekin vähän olla?

Äänestä
  • Amalian mielenvikaista riehuntaa palstalla ei voi kutsua "vammasten idioottien hommaksi", koska se olisi "vammasten idioottien" herjausta.

    Äänestä

Thaimaan tarjonta on niin runsas, että on yhtä monta vaihtoehtoa kuin on suosittelijaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


lost_in_thailand kirjoitti:

Heissunvei !

Ollaan porukalla miettimässä lähtöä thaikkuun juhlimaan synttäreitä nyt talvella 2010 ja mietittii sopivaa kohdetta mihin voitaisiin lähteä.

Olisiko jollain ensikäden tietoa siitä, että missä thaimaan kohteista olisin "vilkkain" yöelämä kun kyseessä on n. 20 vuotiaat nuoret lähdössä matkaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu