UOP -vapaita soittimia?

tuleva piraatti?

Erehdyin tässä tilaamaan www.amazon.co.uk:sta parit sarjat dvd:llä. Ongelmana on ylikäytetyt uop -estot (user operation prohibition), jotka estävät levyn kelaamisen tai valikkoon menemisen kun näytetään jotain antipiraatti yms tekstejä (vieläpä monella - paskaan menee yli 10 min). Täysin absurdia kun joutuu pakolla katselemaan tämmöistä sontaa kun EREHTYI ostamaan levyjä. Kaiken kukkuraiseksi levy tai soitin bugaa ja joskus hyppää lopussa oleviin teksteihin jopa ensimmäisen jakson jälkeen.

Loppuu dvd levyjen osto kokonaan jos tämmöistä joutuu sietämään kun on ostanut levyt. Kopioimalla saa paljon parempia tuotteita ja ILMAISEKSI. Haistakaa vittu kaikki lafkat jotka käsittelette asiakkaita tällä lailla.

Noniin, tarpeeksi tuuletusta.. olisko jollain hyviä vinkkejä dvd-soittimiin joilla nämä rajoitukset voi ohittaa? Tiedän että voisin tietokoneella ripata levyt ja polttaa mutta se ei ole hyväksyttävä optio. Tuntuu että missään dvd-soitin arvosteluissa tätä ei ainakaan mainosteta vaikka mielestäni se ois top1 tärkein ominaisuus. Joku hdmi on minulle yksi ja hailee - koko liitännän tarkootus on vain vahvistaa näitä drm paskasuojauksia ja kattosin iha mielelläni scartilla.

0

235

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Haluaisin rakastaa sinua

        Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
        Ikävä
        42
        4380
      2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

        Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
        Maailman menoa
        138
        4119
      3. Tiedätkö mihin

        Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
        Ikävä
        64
        3766
      4. onko kaivattusi

        vaarallinen? :D
        Ikävä
        118
        3703
      5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

        Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
        Maailman menoa
        34
        3567
      6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

        Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
        Maailman menoa
        74
        3403
      7. Pieni galluppi

        Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
        Ikävä
        92
        2970
      8. Olisiko sinulla

        Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
        Ikävä
        54
        2845
      9. Mitä tuntemuksia

        Rakkaasi ääni herättää?
        Ikävä
        25
        2666
      10. Korjaamo suositus

        Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
        Hyrynsalmi
        14
        2374
      Aihe