Toivottavasti täältä löytyy apua. Olen laittamassa tytön luokan kirpparipöytää itsepalvelukirpparille ja nyt mietin hintoja ym. Ensimmäinen kysymys: ostaako kukaan enää VHS-kasetteja ja jos ostaa niin mikä olisi sopiva hinta? Itse ajattelin että 0,50 euroa voisi olla ihan kohtuullinen. Entäs siistit pehmolelut, onko 1 euro liikaa? Sitten on pala- ja lautapelejä. Mitähän noista voisi pyytää?
Kiitos avusta jo etukäteen!
Kirpputoriasiaa
11
499
Vastaukset
- manymamma
Kuulostaa musta ihan ok hinnoilta.Jos peleissä kaikki tallessa niin joku 3-4e kpl ehkä.
passelille hinnoille.
Itse möin kesällä VHSistä loput pois ja taisi olla euron kappalehinta - kaikki silti meni.- wilma60
Kiitos vastauksista. En olekaan ihan pihalla hinnoista. Nyt vielä tarvitsen apuanne. Tyttöni haluaa lahjoittaa kaikki Barbinsa kirpparille ja en todellakaan tiedä mitä niistä voisi pyytää. Ehjiä ja hienoja nukkeja, joilla ei ole koskaan leikitty. Mielikuvani on että hinnaksi laittaisin 2 euroa. Tuli mieleen että leikkiikö vielä nykyään joku Barbeilla. Ainakin meillä Brazit on olleet paljon suosituimpia kuin Barbi.
- wilma60
satu50 kirjoitti:
Vaikka lapset eivät niillä leikkisi niin on paljon aikuisia jotka keräilee...
Tänään hinnoittelin kirpparitavarat ja Barbien hinnaksi laitoin 3 euroa. Mielestäni ihan kohtuullinen kun nuket kunnossa ja päällä hienot vaatteet. Tuolla hinnalla voisin itsekin nukkeja ostaa jos joku niilla meillä leikkisi.
- superäippä
wilma60 kirjoitti:
Tänään hinnoittelin kirpparitavarat ja Barbien hinnaksi laitoin 3 euroa. Mielestäni ihan kohtuullinen kun nuket kunnossa ja päällä hienot vaatteet. Tuolla hinnalla voisin itsekin nukkeja ostaa jos joku niilla meillä leikkisi.
menee pieneksi menneet vaatteet ja lelut joilla ei leikitä enään
kirpputoreilla on kiva kiertää, vaikka marketteja ja kauppakeskuksia inhoan?
Miettinyt tuota useasti, sillä shoppailuahan tuokin on...- superäippä
torstai päivänä vein lasten pieneksi käyneet vaatteet onni 7kplt vauvanvaatteita(joitakin säilytetään lapsenlapsille:) mitä muut suuprerheet laittaa kirpparille?
Kiinnistavatko ne?
Minä itse kierrän moisia etsimässä "juuri sitä oikeaa" 1950-luvun liinavaatekaappia...- wilma60
Huonekaluja ei näiltä seuduilta oikein kirppiksiltä löydä. Ja jos löytää niin ovat huonossa kunnossa enkä minä osaa tehdä niille mitään. Olen syntynyt täysin peukalo keskellä kämmentä. Minua kiinnostaisi kaikki vanhat lipastot ja kaapit. Niissä on "sitä jotakin". Mutta ehkä niiden aika on sitten kun eläkkeellä asun omassa mummonmökissä.
Tulin hetki sitten kirpparilta ja löytyi sieltä jotakin. Peltipurkki kekseille (3 euroa), ihan uusi toppaliivi tytölle (1,50) ja talvihaalari nuorimmaiselle. Haalari maksoi 20 euroa ja mietin kovasti sen hankkimista. Mutta oli täysin kulumaton ja kestävää kangasta joten päätin hankkia sen pihahaalariksi. Niitä meillä tarvitaan paljon.
Ostatteko kirjoja niistä?
Keräilettekö joitain tiettyjä sarjoja, tietyn kirjailijan tai tiettyä aihepiiriä käsitteleviä teoksia?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 793884
- 463302
Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle512421Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas3442021- 1401769
Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161655Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan131481Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?121299Etsin vastaantulevista sua
Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s271247- 451224