Pokagrilli Orimattilasta näyttää olevan kauppalehden protestilistalla. Ei mikään yllätys.
Starttirahat käytetään loppuun ja verot jätetään maksamatta. Voitot kerätään pois
ja sitten kioskia pitääkin jo seuraava maahanmuuttaja. Näin se kierre jatkuu loputtomiin
ja rehelliset veronmaksajat maksaa kaiken.
Starttirahat käytetään loppuun ja verot jätetään maksamatta. Voitot kerätään pois
ja sitten kioskia pitääkin jo seuraava maahanmuuttaja. Näin se kierre jatkuu loputtomiin
ja rehelliset veronmaksajat maksaa kaiken.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Jos paikkansa pitää niin mikäs ihme tuo. Alkaa olla _pikkasen_ ylitarjontaa grilli- ja noutoeväästä, syödäänkö siellä enää edes mitään muuta. Tosin ylitarjonta ei kyllä ole nostanut pöperöiden laatua.
Näin se Suomen valtio auttaa kansalaisiaan! Ja vanhukset makaa paskavaipoissaan kun mamut senkun hakee luukulta lisää rahaa.
Varsinkin Paskalautanen on kunnon satsi, ihan toista kun kymppärin kinkkiannokset.
Konkkako jo lienee tullut, kun ei auki ole?
Mistä me nyt sontalautanen vetästään?
Oletkohan koskaan itse ollut yrittäjänä.Et varmaankaan kun "leikit" rehellistä veronmaksajaa.Kyllä sullakin on varmaan laskun maksu ollut myöhässä.Kun se vaan menee niin jos joku jätää maksamatta,ni toinenkaan ei pysty maksamaan laskujaan,varsinkin TÄÄLLÄ yritys maailmassa se menee niin.Mitäs noista protestilistoista,kannattais sunkin käyttää aikasi hiukan viisaanpaan lukemiseen.Ja ihan ensteksi hanki oma elämä mitä miettisit pienessä nupissasi.Ei muutakuin hyvää loppu elämää sullekkin.
Mistä lähtien grilliruokaa on alettu myymään laskulla??
Ettei vaan sukuusi ole pesiytynyt näitä loisia, kun niitä niin innolla puolustat?
Jos näin on päässyt käymään, niin OTAN OSAA!
...tautopaikka:
http://www.helsinki.fi/~pjojala/Grilli_Tampere_Nokia.htm
Perinteistä rekkakuskinruokaa