paperit

hukas,löytyykö traktoreihin mitään tietoja mistään runkonumerolla???. siis näihin harraste traktoreihin 50-60luvulta
2236
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei ole henkilökohtaista kokemusta paperittoman rekisteröinnistä mutta olen kuullut että jollain yksityishenkilön/henkilöiden todistuksella omistusoikeudesta on mahdollista rekisteröidä paperiton kone. Tiedustele katsastusasemalta tai AKE:sta paremmin. Saattaisi AKE:n nettisivultakin löytyä jotain?

Äänestä
  • Jos joku on omistanut traktorin yli kymmenen vuotta ,hän tai hänen antamallaan toristuksella omistus ajasta
    saa uurellen rkistöröityä paperittoman traktorin
    Liätietoja saa katsastus konttorilta ,sekä alan museo koneiren harrastajilta

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


entisöintiin kirjoitti:

hukas,löytyykö traktoreihin mitään tietoja mistään runkonumerolla???. siis näihin harraste traktoreihin 50-60luvulta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu