olevan humalassa tai jonkun aineen vaikutuksen alaisena koulussa kouluaikana, niin mitä voi tehdä, kannattaako epäilystä tehdä poliisille ilmoitus, vai voiko se sattua omaan nilkkaan jos poliisit ei voi todeta opettajan olevan huumeissa/humalassa/lääketokkurassa.
Voiko turvonnut punainen naama, verestävät silmät ja sammaltava puhe olla merkkejä edellisestä.
Jos epäilee opettajan
6
429
Vastaukset
Kuuleppas. Oletetaan, että opettajasi käyttää huumeita. Hän siis on todennäköisesti ostanut niitä mustasta pörssistä eräältä erittäin sivistyneeltä Igor Strubunovilta. Kun teet puhelun, niin se on ensimmäinen suuri molskahdus veteen, josta alkaa aaltoliike, joka jatkaa matkaansa jatkaen matkaansa. Opettaja joutuu loppuelämäkseen pois virastaan sekä muutamaksi vuodeksi vankilaan. Voit kuvitella sen vitutuksen määrän, koko elämä pilalla ja vielä jonkun vitun oppilaan takia. Hän on yrittänyt opettaa kaikin voimin sinua, luoda sinulle tietopohjaa elämää varten ja sivistämään sinua. Olette kuin hänen lapsiaan. Sitten puukotat selkään. Nyt opettajaa kuulustellaan ja hän kantelee huumekauppiaansa nimen, koska luulee hyötyvänsä siitä jotenkin. Igorilla on vahva koneisto takanaan, mikä varmasti tekee asialle jotain, kun Igor on pidätetty. Niinkuin Venäjän kulttuuri kertoo: Silmä silmästä ja vähän enemmään. Tällöin opettajasi tapetaan heti hänen vapauduttuaan ja sitten pengotaan myös opettajan käräyttänyt, kaiken pahan alku ja juuri esille. Sehän olet sinä. Sinut tapetaan.
Tuo on jotenkin ERITTÄIN kaukaa haettua.
Suosittelen aloittajan menemään puhumaan asiasta jollekkin luotettavalle aikuiselle. MItään huhumyllyä kavereitten kanssa ei kannata järjestää.- lisbeth_
wer-wet kirjoitti:
Tuo on jotenkin ERITTÄIN kaukaa haettua.
Suosittelen aloittajan menemään puhumaan asiasta jollekkin luotettavalle aikuiselle. MItään huhumyllyä kavereitten kanssa ei kannata järjestää.Ehkä tuohon edelliseen viestiin sisältyi hippunen sarkasmia?
- as
lisbeth_ kirjoitti:
Ehkä tuohon edelliseen viestiin sisältyi hippunen sarkasmia?
wer-wet on liian nuori ymmärtääkseen sitä..
- .........
atrky ei kyllä tajuu yhtään mistää mitään.hahha
'mietipä jos opettaja on oikeesti huumeitten vaikutuksen alaisena ja satuttaisin oppilaitaan sillo olisi oiikein jos joutusi virasta ulos MIETTISI SITÄ ENNENKU ALKOI KÄYTTÄMÄÄN MÖMMÖJÄ
Ei ole oppilaan vika jos opettaja tekee väärin. as kirjoitti:
wer-wet on liian nuori ymmärtääkseen sitä..
:D hyvä jos viesti sisälsi sarkasmia, mutta nimimerkki atrkystä ei tiedä. Sitä paitsi, minunkin sarkastiset viestini on joskus otettu "totena".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1101064
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82794Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat261580Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede15563- 65531
- 92499
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.47491- 26482
- 47427
- 30416