tyhjäkäynti

miten sais lisättyä tyhjäkäyntikierroslukua mielestäni 500rpm on liian vähän....? saako nokkaakselit voitelua?
3553
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

lisättyä muuta kuin tietokone boxin uudelleen ohjelmoinnilla. Itsellä A-mallin kolmetonnisessa sama homma.
Itse koitin säätää kaasuläpän asentoa, mutta tyhjäkäynti kävi vähän miten sattuun, kun kaasuläppä on pikkusen auki koko ajan. Lisäksi kuseisellä menetelmällä moottorijarrutuksessa boksi ei katkaise bensansyöttöä.

Äänestä
  • kiitos onneks en alkanut sääteleen.

    Äänestä

boxi sitä tyhjäkäyntiä ohjaa, ei pysty säätään itte. voikohan merkkihuollossa kun auto on testerissä nostaa noita kierroksia?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


omega 2,5 kirjoitti:

miten sais lisättyä tyhjäkäyntikierroslukua mielestäni 500rpm on liian vähän....? saako nokkaakselit voitelua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu