Onko kellään tietoa, milloin mahtaa kutsut tipahtaa postiluukusta? Hoitoalalle hakeutumassa.
valintakoekutsut
Omiki
311589
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Noin viikko ennen valintakoetta.
tänään tuli kutsu laureaan!
Onko kukaan saanut valintakoekutsua mamkiin, hoitotyön koulutukseen? Itse hain sinne enkä vielä ole saanut kutsua.
onko kenellekkään tullut piramkista/tamkista hoitoalan valintakoekutsua jo?:)
Eipä oo tullu vielä Piramk/TAMKista kutsua mullekaan...jokohan tänään?? Odottavan aika on pitkä. Ja hakijoitakin taas ennätysmäärä.
Täälläkin odotellaan kutsua PKAMK:sta sekä MAMK:sta. Ei ollut tänäänkään tullut, missähän lie viipyy?
Tuli siis keskiviikkona 15.10 kutsu.
Saanko kysyä millä koulutuksella hait ja mikä oli keksiarvosi kun sait kutsun? :) Kiitti.
Tännekin tuli Metropolian hoitotyö/kätilö valintakoekutsu.
Piramkista/tamkista edelleen kutsua odottelen, apuaa.. koskakohan tulee....??
Onkohan kukaan saanut vielä Turun Diakista kutsua?
Tänään tuli Piramk/Tamk valintakoekutsut!!!
..Eipäs ollut tullut kutsua vieläkään, kyseessä siis PKAMK ja MAMK ja hoitoalat. Onko muille tullut ko. paikkojen kutsuja? Voihan olla, että tulevat sitten vasta ensi viikolla.
Jokohan Seamk:ista on tullut kutsut sosiaalialan pääsykokeisiin???? Luultavasti on ollut niin paljon hakijoita, ettei mun pisteet välttämättä riitä edes pääsemään pääsykokeisiin :D mutta yrittänyttä ei laiteta.
Onko kellekään tullut Haaga-Helian valintakokeisiin kutsua? Kuulemma postittivat viikolla 42 ..
...lähettänyt????
Savonia AMK:n valintakoekutsu (bioanalytiikka) tuli kans viime viikolla, muistaakseni torstaina. Onkohan kukaan saanut valintakoekutsua aikuispuolen ammattikorkeakoulujen linjolta? Sellaista vielä itse odottelen...
Turun amk:n kirje kolahti luukkuun tänään =) Vielä kun pääsisi kokeesta ja kouluun...
Turun amkista tuli kutsu hoitoalan pääsykokeisiin eilen.. Vähän jännittää josko pääsis. :)
Postia myös niille jotka eivät ole päässeet? Eli ilmoittavatko he myös siitä vai tuleeko sieltä pelkästään kutsu pääsykokeisiin? Pitääkö vielä kirjettä avattaessa jännittää vai voiko jo varmasti tietää päässeensä kun kirje on tullut postiluukusta sisään? :)
Ei ole ainakaan minulle tullu vieläkään PIRAMK/TAMKiin..
Vähän harmittaa, jos jää ilman kutsua. kuitenkin ihan hyvät lähtöpisteet pitäisi olla..
mulle tuli ainakin perjantaina kirje Piramkista:) kannattaaha sitä viel odotella kuitenkin.
Minkälaisia lähtöpisteitä teillä on ollut? Tampereelle ainakin on ollut ennätysmäärä hakijoita :/
Mulla lähtöpisteitä 28 ja Turun amk:hon siis hain. Valintakokeeseen sillä ainakin pääsin.
Minulla ainakin tuli eilen Savonia amk:n Iisalmen yksikön pääsykoekutsu eilen :) Hoitoalalle siis :) Ja nyt jännittää!
Perjantaina tosiaan tuonne kutsut tuli ja lähtöpisteitä itseltä löyty 33.
Minulle tuli eilen PKAMK:sta kutsu eilen, hoitoala siis kyseessä. Jihuu, jänskättää...
Millaisin pistein terkkarilinjalle on päässyt valintakokeisiin? En ole saanut kustsua, odotin saavani kyllä, sillä luulin pisteiden riittävän. :(
Mä pääsin pisteillä 32 pääsykokeisiin.
:O
En ole edes laskenut omia pisteitäni sillä oletin ilmanmuuta pääseväni valintakokeisiin. Missähän on virallinen alin hyväksytty pistemäärä näkyvillä ja se laskujuttu et voisin laskea omat pisteeni.
Saiko kukaan kutsua 30 pisteellä valintakokeisiin? Kiitoksia vastauksista jos joku vielä tätä lukee :) Olisin kiitollinen vastuksesta :)