Levin loivat rinteet

Millasia helppoja rinteitä on Levillä? Olemme porukka, joiden laskettelutaidot eivät ole ihan pro-luokkaa, joten haluaisimme hieman tietoa. Pääsemmekö rinteitä alas ilman suurta paniikkia ja pyllähdyksiä? Ja millaset hissit näissä rinteissä on?
21109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Joku 1,5 km laskua, ankkurihissi. Rinne saadaan auki yleensä ennen joulua. Toinen hyvä on Sammun rinne. Vähän loivempi kuin Etelärinne, lähes yhtä pitkä, ankkurihissi sielläkin. Sammu tosin taitaa aueta vasta helmikuusta. Viime keväällä laskin 4 v pojan kanssa kummatkin, ilman ongelmia.

Äänestä
  • Kiitos vastauksesta!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pyllähtelijä kirjoitti:

Millasia helppoja rinteitä on Levillä? Olemme porukka, joiden laskettelutaidot eivät ole ihan pro-luokkaa, joten haluaisimme hieman tietoa. Pääsemmekö rinteitä alas ilman suurta paniikkia ja pyllähdyksiä? Ja millaset hissit näissä rinteissä on?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu