Moi!
Kertokaas kuinka äkkiä teillä täyttyy perässä pikaliittimillä olevat "tippapullot" tai ylivuoto pullot?
Kertokaas kuinka äkkiä teillä täyttyy perässä pikaliittimillä olevat "tippapullot" tai ylivuoto pullot?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
muutamassa kuukaudessa, ja toinen on jo pitänyt uusiakkin...
siihen varmaan menisi, mutta olen tavannut öljytä sillä työkoneen ketjuja ja liukupintoja, paremman puutteessa valtsun omia vetovarren kouria.
öljyn määrä riippuu tosin siitäkin, miten usein irroitat letkuja.
ellei pikaliittimen o-rengas tai tukirengas ole rikki. Uros puolen liitinkin voi olla kulunut ( ajettu pitkin tietä liitin letkun päässä maata laahaten )
Jos pitää hyt,lokonvipua uivassa asennossa niin sielä on pieni paine koko ajan > silloin pikaliitin voi vuotaa vähän jatkuvasti.