Parin viikon päästä Sousseen!!

i ♥ turkey

Tämän kuun viimeisenä päivänä olis tarkoitus lähteä Tunisian Sousseen, Kanta huoneistohotelliin. :) Lähden äitini, parhaan kaverini ja sukulaisteni kanssa.

Kertokaa hyviä ja huonoja kokemuksia paikasta! Missä paikoissa/retkillä kannattaa käydä? Kävin vuos sitten syksyllä Turkissa, käsitin että aika samanlaisia maita ovat? Silloin olin vielä brunette ja sain kyllä ihan liikaakin lähentelyjä paikallisilta miehiltä varsinkin hotellinpitäjältä (yli nelikymppinen mies). Kuulin että Tunisiassa oltaisiin vielä enemmän turistityttöjen/-naisten perään, varsinkin vaaleille. Onko näin? Ajateltiin kyllä kaverin kanssa ihan huumorilla ottaa tämä. :) 15 vuotiaita vaaleita ollaan molemmat. Itse en ainkaan osaa olla hymyilemättä/nauramatta/katsomasta silmiin jos joku paikallinen tulee siihen pyörimään. :DD Loppujenlopuksi aika ärsyttävää oli/tulee olemaan..

Entä miten kannattaa pukeutua? Itseltäni ei kyllä löydy mitään yli polven ylettyviä hameita, mekkoja tai capreja, ellen sitten puuvillalegginseissä kulje. -.- Toppeja ja tuubitoppejakin ajattelin käyttää, samoin kuin Turkissa. Katseita tuli mutta eivät ne sen kummemmin häirinneet. Paikalliset naiset varsinkin ehkä vähän paheksuvia..

Entä tinkiminen, miten hyvin saa tingittyä hintaa alemmaksi? (yleensä?) Kertokaa jotain vinkkejä tinkimiseen!! :) Minkähintaisia ovat laukut ja hopeakorut, kengät?

Kiitos! Kertokaa kaikki mitä tiedätte paikasta!

4

475

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • i ♥ turkey

      ^^ niin ja millainen sää on lokakuu/marraskuussa? :) Mikä on Soussen paras ranta? Kuulin että Kanta huoneistohotellilla on ranta siinä ihan vieressä, millainen? Onko vedessä muuten meduusoja? :S Ovatko vaarallisia? Jostain luin että enää lokakuussa ei olisi..

      • Kirveelle töitä

        Näitä iänikuisia muslimienhuoria tarjoilijapoikineen...

        kauanko näitä seksituristibimboja joutuu sietämään matkailupalstoilla?


      • muslimihuoraootite
        Kirveelle töitä kirjoitti:

        Näitä iänikuisia muslimienhuoria tarjoilijapoikineen...

        kauanko näitä seksituristibimboja joutuu sietämään matkailupalstoilla?

        kyllä niitä tarjoilijapoikia panemaan vaan!! :) tyhmät.


    • uta

      Hei, sekä Kantan hotellipuolella että apartementoksessa saa olla varovainen. Torakoita tulet tappamaan kuin itikoita lapin yössä. Rahan vaihdossa saat olla myös tarkka ja tiukka. Huijaavat minkä ehtii..

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaipaatko sinä

      Yhtään meidän katseita
      Ikävä
      176
      2145
    2. Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä

      Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo
      Sonkajärvi
      38
      1493
    3. Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa

      On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall
      Sinkut
      132
      1174
    4. Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden

      Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe
      Ikävä
      56
      932
    5. olisit voinut mies edes

      Pyytää anteeksi 🙏🫶
      Ikävä
      55
      866
    6. Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.

      Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol
      Maailman menoa
      252
      855
    7. Kääminsä polttanut taksi suomussalmella

      Vieläkö sillä hermonsa menettäneellä hulluja ylinopeuksia ajavalla asiakkaansa haukkuvalla( jos ajat paska kyydin hänen
      Suomussalmi
      20
      812
    8. Jorma Uotinen avaa sanaisen arkkunsa TTK-miesparista ja koko uudistuksesta: "Sehän on..."

      Tanssii Tähtien Kanssa -parketilla nähdään ensimmäistä kertaa Suomessa tanssiparina miespari kauden alusta asti. Mikko S
      Tanssii tähtien kanssa
      18
      745
    9. Aina ku nään sun kuvan

      Tekis mieli kirjoittaa viesti: Moi kulta, on ikävä❣️🤗 ihan noin vain, lyhyt ja ytimekäs 😁🤭
      Ikävä
      58
      733
    10. Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis
      Maailman menoa
      204
      693
    Aihe