Soussen Kanta huoneistohotelli

:) :) :) :) :) :)

Tell me all about it! :)

Minkätasoinen, hyvät huoneistot? Kantaanhan kuuluu myös se sisarhotelli jossa meillä on buffetaamupala.. Henkilökunta mukava? Kertokaa kaikki joilla on kokemusta paikasta, edes sisarhotellista! :) Millaista toimintaa? Uima-altaat lämmitetty? Mitä hyviä paikkoja lähellä? Onko Kantassa disko?

9

641

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Suosittelen

      Ihanat huoneet , olimme siellä reipas vuosi sitten. tilavat ihanat huoneet ja varustus keittiössä hyvä. Hotelli iso kompleksi, ainakin kuntosalit yms. sieltä löytyy.

      • Leenutiinu.

        Mites henkilökunnan varustus?


    • iiaana

      Kannattaa vaihtaa Vinciin, Kantassa on torakoita ja henkilökunta varastelee.

      • MarcoPolo

        Vinci on parempi,rehellistä henkilökuntaa,ei torakoita,eivätkä baarijätkät kaivele muniaan ja nenuaan!


      • z
        MarcoPolo kirjoitti:

        Vinci on parempi,rehellistä henkilökuntaa,ei torakoita,eivätkä baarijätkät kaivele muniaan ja nenuaan!

        kyllä on ihme kommentteja, sekä Kanta että Vincci on hyviä!!


      • B
        z kirjoitti:

        kyllä on ihme kommentteja, sekä Kanta että Vincci on hyviä!!

        Niin se onkin sinun mielipiteesi,muut saavat olla eri mieltä :)


      • :) :) :) :)
        B kirjoitti:

        Niin se onkin sinun mielipiteesi,muut saavat olla eri mieltä :)

        Nyt kun palasin matkaltani, voin kertoo että Kantassa ei näkynyt ainuttakaan torakkaa ja oikein ystävällistä henkilökuntaa oli. Voisin lähteä uudelleen, vaikka Kanta hotelliin. Hotellin sijainti oli täydellinen, Port el kantaoui oli mahtava paikka.. aivan ihana


      • ..ihanaa.
        :) :) :) :) kirjoitti:

        Nyt kun palasin matkaltani, voin kertoo että Kantassa ei näkynyt ainuttakaan torakkaa ja oikein ystävällistä henkilökuntaa oli. Voisin lähteä uudelleen, vaikka Kanta hotelliin. Hotellin sijainti oli täydellinen, Port el kantaoui oli mahtava paikka.. aivan ihana

        ..tämän olisin myös kertonut, jos olisin ollut "linjoilla" ajoissa. Kolmannella kerralla taas Kanta huoneistohotelliin.


    • Mika 41

      Kanta-hotellista/huoneistohotellissa oli aivan mahtava puutarha allasalueineen. Ehdottomasti voisin mennä uudelleen. Huoneen vaihtokin onnistui vaivattomasti kun haluttiin parveke puutarhan puolelle.
      Jos Tunisiaan matkustaa niin ehdottomasti kannattaa lähteä 2 päivän Saharan retkelle. Retki on rankka (n.1000km bussissa), mutta näkemistä ja kokemista on kyllä koko rahan edestä. Yksi parhaita retkiä joilla olen "etelän" reissuilla (n.20) ollut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      171
      4757
    2. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      169
      1631
    3. Vihjeitä kaivatusta

      Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)
      Ikävä
      66
      1447
    4. Rakas mussukka

      anna joku merkki itsestäsi. Pyydän.
      Ikävä
      65
      950
    5. Lieksa missä syy?

      Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte
      Lieksa
      124
      787
    6. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      767
    7. Martina Jeopardyssa

      Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy
      Kotimaiset julkkisjuorut
      191
      741
    8. En olisi uskonut et

      Suhun tutustuminen toisi elämään näin synkän varjon. Surullista kun luulee löytävänsä rakkautta ja saa vain pahaa.
      Ikävä
      66
      739
    9. miehelle naiselta

      Monen naisen kanssa olet lempinyt, mutta mua et saanutkaan 😉
      Ikävä
      75
      720
    10. Niin pettynyt

      Olen suhun ja siihen ettet koskaan kohdannut reilusti
      Ikävä
      47
      711
    Aihe