Variksen pesille

Taas oikeistohallitus sekoilee, harkinnassa on lisä verottaa sellaisia taloja, joissa nurkissa tuullee ja lämpö ei pysy sisällä.

Eikö siellä tajuta, että huono eristeisessä talossa kuluu ylimääräisestä energiaa ja siitä energiasta maksetaan veroja aivan tarpeeksi.
2104
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Voihan niissä energiansäästö taloissakin asua tuhlareita lämmöt, ikkunat ja tuuletukset päin persettä.

Köyhä asuu niissä harvoissa harakan pesissä, mutta lämpötila on vain 15 astetta.

Hallituksessa on jo pidemmän aikaa ollut sellainen käsitys, että kaikki asiat saadaan kuntoon.


VEROTTAMALLA ja LISÄVEROTTAMALLA.

Äänestä
  • Eipä taida olla enää epäselvää miksi Suomessa asiat ovat päin persettä.

    Hallitukseen ja eduskuntaan on pesiytynyt sellaisia sopankeittäjiä, jotka eivät itsekään ymmärrä minkälaisia lakeja he laativat.

    Jatkuvia selvityspyyntöjä, poliisitutkintaa, erilaisia komiteoita ja tutkimusryhmiä luulisi, että "rikolliset" jotka laativat itse lakeja ymmärtäisivät myös mitä niillä on tarkoitettu.

    Suomessa on liian paljon sotkuisia ja epäselviä lakeja tulkintoineen.
    JA LISÄÄ TULEE KOKO AJAN>>>>>>>>>>kouluttaudu juristiksi, kyllä kansa maksaa, niin kuin maksaa kaiken muunkin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lisävero kirjoitti:

Taas oikeistohallitus sekoilee, harkinnassa on lisä verottaa sellaisia taloja, joissa nurkissa tuullee ja lämpö ei pysy sisällä.

Eikö siellä tajuta, että huono eristeisessä talossa kuluu ylimääräisestä energiaa ja siitä energiasta maksetaan veroja aivan tarpeeksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu