Sanokaas hyvä rantalomakohde joka on lähellä KL:ää ja missä on muutakin kuin sitä rantaa.
KL:n lähellä rantakohde ?
4
1414
Vastaukset
KLlän lähelä varsinaista rantapaikkaa:
Jahoo vastaa kysymykseen näin:
there are no beaches around kl or anywhere near.
The only 'acclaimed' beaches are man made lake.
If you want to head to a bit north to Pangkor Island,
you will take about 4 hours driving and one hour on boat.
Port Dickson is on the southern part, which take about 3 hours driving but I would not recommend it because it's not beautiful.
terkut:
perapappa- Pangkorfani
Ihan ei tainnut perapapan tiedot olla kohdallaan. Port Dickson ei ole kaunis paikka, mutta jos sinne matkaat KL:stä on vajaan 2 tunnin taksimatka. Paras hotelli siellä on Avillion, suosittelen ottamaan täman hotellin jos sinne menette, sillä siellä ei oikein ainakaan parisen vuotta sitten mitään kunnon siistejä ravintoloita muualla. Avillionissa hyvä ruoka.
Pangkor beach resort on ok. ajomatka n. 3 tuntia, venematka ½ tuntia. Saarella ei pahemmin mitään nähtävää, joten oleskelu resortissa on päävaihtoehto.
Tietenkin on myös Pangkor Laut omalla yksityisellä saarellaan ja aivan omalla hintatasollaan
Pangkorille voi myös lentää, eikä ole edes kallista. - Lähellä
Ja lähellä, mutta tunnin lentomatkan päässä on tietty Langkawi. Tuonne menemme itse neljän päivän KL:ssä oleskelun jälkeen. Yllättävän tyyriin hotellit vaan tuolla Langkawilla jos yhtään tasoa haluaa.
- KL
KL:n lähellä on vesihuvipuisto jossa on iso tekohiekkaranta ja aaltokoneet ja kaikki. Kyllä siellä yhden päivän hyvin viihty :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka912531- 671465
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww841423EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje131208- 81943
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19910Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta105804Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe36800- 54783
- 30716