Primera miehet huom!

Mitä eroa on primera p11-144. Esim. family - comfort - sport yms. ???
31143
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Omistan Primeran vm. 2000 malli on Si. Eroja Sporttiin on 2 kpl. Sportissa vaaleat (mainosnimike "urheilulliset") mittaritaulut sekä tukevammat vähän kuppimaisemmat penkit.

Äänestä

Luxury: kromiset ovenkahvat, repsikan peilissä valo, takapenkillä taskut(?)
Sport: korin värinen etumaski, puskurit ja sivuspoilerit, nahkaratti, sport mallin vaihdekepinpää, alumiiniväriä keskikonsolissa, sport etupenkit ja valkoset mittaritaulut.
Elegance: kromiovenkahvat, korin väriset puskurit ja sivuspoilerit, nahkaratti, nahka/puu vaihdekepinpää, puun värinen keskikonsoli, krominen lista oven karmin alaosassa, krominen käsijarrun nappi (?).
...jos oikein suomensin...

Äänestä

AutoHimberg Riihimäki hinnoitteli vuonna 2001 näin:
- 1.6 Family A/C 132.800mk
- 1.6 Comfort A/C 137.800mk
- 2.0 Elegance A/C 159.200mk

2.500mk toimituskuluja

...että silleen...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Olds kirjoitti:

Mitä eroa on primera p11-144. Esim. family - comfort - sport yms. ???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu