Nikon D3S

Ovat sitten menneet pilaamaan muuten hyvän kameran vajaaresoluutioisella HD-kuvauksella! Kamerasta esittelyä osoitteessa http://www.digikuvaus.fi/?p=399
3269
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tuo on KAMERA ei videokamera. Muutenkin lehtitalojen tallomat kolmenpennin amatöörikuvajournalistit voisivat olla hiljaa kamerakeskusteluissa. Nyt ei olla kuvaamassa juttuun sopimatonta, huonostisommiteltua videoripulia puluparvesta!

Äänestä

Kinokennoinenkin on vajaa joten mitä tuo vajaaresoluutio videokuvauksessa haittaa? Eihän sitä videokuvausta ole pakko käyttää.

Äänestä

"Ovat sitten menneet pilaamaan muuten hyvän kameran vajaaresoluutioisella HD-kuvauksella!"

Olen samaa mieltä! Järjestelmäkamera ei kaipaa lainkaan videokuvausmahdollisuutta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuvvaaja kirjoitti:

Ovat sitten menneet pilaamaan muuten hyvän kameran vajaaresoluutioisella HD-kuvauksella! Kamerasta esittelyä osoitteessa http://www.digikuvaus.fi/?p=399

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu