Kokkolassa alkaa olla kuntosaleja vähän joka lähtöön.
Kilpailu asiakkaista tulee olemaan kovaa.
Kuntosali joka kykenee pitämään sellaista hintatasoa, että salin kapasiteetti tulee hyödynnettyä tulee myöskin menestymään, toiset tippuvat vähän kerrallaan pois.
Oma kotisivu netissä ja jatkuvia hintaporkkanoita erilaisille ryhmille/yksilöille, sillä saadaan ihmiset liikkeelle ja kuntoilemaan.
Ihmiset ovat tottuneet liikkumaan ruokakauppojen tarjousten perässä, kyllä heitä "liikuttaa" kuntosalienkin tarjoukset.
Kilpailu asiakkaista tulee olemaan kovaa.
Kuntosali joka kykenee pitämään sellaista hintatasoa, että salin kapasiteetti tulee hyödynnettyä tulee myöskin menestymään, toiset tippuvat vähän kerrallaan pois.
Oma kotisivu netissä ja jatkuvia hintaporkkanoita erilaisille ryhmille/yksilöille, sillä saadaan ihmiset liikkeelle ja kuntoilemaan.
Ihmiset ovat tottuneet liikkumaan ruokakauppojen tarjousten perässä, kyllä heitä "liikuttaa" kuntosalienkin tarjoukset.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ihmisillä on erilaisia kuntosalitarpeita, jotkut tarvitsevat tasokasta ohjaus toimintaa, toiset taapertavat omatoimisesti kuntoilulaitteiden parissa.
Kaikille pitäisi löytyä omaa tarvettaan vastaavaa, jotkut liikuttelevat laitteita ajankuluksi ja omaksi huvikseen, toiset taas tekevät hikiotsassa totisena oman kunnon ylläpitämiseksi kovaakin työtä.
Kuntosaleilla pitäisi oivaltaa, että hiljaiseen aikaan voisi laittaa niitä "ruokakauppojen" viimeisen myyntipäivän alennus lappuja joilla voidaan ohjata "pienituloisempia" saleille, koska puolityhjistä saleista ei tule katteita, joilla toimintaa pyöritetään.
SIISPÄ kaikille jotakin sopivaaaaaaa.....................
Joo minäkin eläkeläinen voisin vielä vanhoilla päivillä aloittaa kuntoilemisen mihinkä aikaan tahansa, mutta en jaksa kuntoilla kuin korkeintaan noin 2 eurolla:-)))
Ikäihmisen paras liikuntatapa taitaa olla sauvakävely, mutta toisaalta voisihan sitä kerran viikossa käydä kaverien kanssa jossakin istuskelemassa ja samalla liikuttaa kuntolaitteita.
Joo kyllä kahvikupin hinnalla pitää päästä kuntoilemaan, ei kunto tosiaankaan kestä enempää €urolajeja.
En minäkään tiedä, mitä Kokkolan kuntosaleilla saa vanhalla kymmenmarkkasella, ennen sillä sai ulkomailla hyvää kuntohierontaa.
Onko mitään porukkaa, joka käy jossakin halpakuntosalilla, tässä olisi aikaa silloin tällöin käväistä, jos niitä punaisia alennus lappuja on jossakin.
Minäkin olen sitä mieltä, ettei sellainen laite tuota, joka ei liiku.
Minulle ylijäämä immeiselle riittää ylijäämälaiteet ja -ajat.
Miloinka perustetaan kuntosali kirppis?
eipä tarvi kuntosaleista maksaa kun on itsellä pelit ja vehkeet.
Minullakin on kuntoilulaitteita, mutta olen niin saamaton ettei kotona tule tehtyä, voisin sen koffee kupin / pullan kera maksaa, jos ei muusta niin hyvästä seurasta.
On ne hinnat aivan mahrottomia, tyhjille tuville ja liikkumattomille laiteille pitää saada "tuottoa", tuolla aikaisemmin oli että kapasiteetilla tuottoa, ihmiset ovat joukkoeläimiä ja seuraavat laumoina, kun toisetkin niin minäkin.
Bensaa alella niin jonot kasvaa;-)))
Aloitan marraskuussa kuntosalilla käynnit, missä on työttömille sopivat hinnat?
En tarvitse ohjausta, ainoastaan kuntolaitteet, pukukoppi ja suihku riittää.
Kaikki ajat klo 8.00--- 22.00 välillä sopivat.
Köyhällä kuntoilijalla hinta ratkaisee.
olivat kuntosalihinnat nettisivujen mukaan:
Urheilutalo kerta 4 euroa, kk(8-16välillä) 34 euroa
Piukkis (vain naisille) 3 euroa (9-12 välillä), kk 30euroa
ROK kerta 6 euroa, kk 45 euroa
Actilife kerta 10 euroa, kk 74 euroa
Lady Line (vain naisille) kerta 12 euroa, kk 74 euroa
Finnbodyn hintoja ei vielä ollut
Näissä kolmessa viimesimmässä on edullisinta jäsenyyskuntoilu, jos paljon reenaa...
Kaikki tiedot löytyi yritysten nettisivuilta, käy katsomassa!
Kiitoksia paljon, käyn katsomassa saa nähdä onko siellä eläkeläisille ja pienituloisille "mini" käyttäjille sopivia hintoja.
Luulen ettei apteekin hinnoilla menestytä kuntosali kilpailussa.
Yleiskustannukset juoksee vaikka laiteet eivät liiku, pitää olla valmis hyväksymään köyhänkin vähäiset eurot ja köyhiä on tilastojen mukaan aika paljon.