Käytössä Acer Aspire pöytäkone ja WinXP.
Koneessa on muistikortinlukija neljälle erilaiselle muistikortille. Ongelma on seuraavanlainen:
-Kun kortin laittaa lukijaan, XP tunnistaa sen normaalisti ja sisältöä pääsee selaamaan.
-Korttia poistettaessa, minulle on neuvottu sammuttamaan se, eli otan alapalkista "poista laite turvallisesti" ja sieltä "pysäytä".
-Kortti pois
-Uutta korttia syötettäessä, ei kone enää sitä tunnistakaan automaattisesti, eli lukija lienee jotenkin pysätytetty? Tähän en ole löytänyt muuta ratkaisua, kun koneen uudelleenkäynnistys.
Pystyykö lukijan aktivoimaan jostain uudelleen? Aika rasittavaa koko ajan buuttailla konetta uudelleen.
Muistikortinlukijan "uudelleenkäynnistys"?
mpp566
1
519
Vastaukset
niinkuin on neuvottu. otat kortin pois ilman mitään. harvemminpa tuota poista laite turvallisesti- juttua tulee käytettyä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1595537
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä413283- 2563232
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?442708- 361854
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?271625Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411596- 161467
- 231447
- 241347