Mitä mieltä?

Mitä mieltä olette nimestä Kuutti? Minusta se olisi kiva nimi pojalle.
3246
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ihan söpö varsinkin pikkupojalle. Kai se aikuisellekin miehelle passaa, kun on kasvanut nimen mukana. Paljon parempi kuin vaikka Nuutti, josta en tykkää ollenkaan.

Äänestä

Minusta Kuutti tarkoittaa hylkeen poikasta eikä siksi sovi aikuiselle miehelle. Ihan söpö sanana, mutta vähän ongelmallinen nimenä :)

Äänestä

Hei, tiedän että tätä on käytetty myös sukunimenä ja onpa paljon yleisempi sukunimenä. Nuutti parempi etunimenä? Ja tosiaan kun Kuutti on poikanen niin mites aikuisena? Toisaalta taiteilija Kuutti Lavonen on tehnyt nimeä tunnetuksi etunimenä.

Makuasioita! :) Itse en voisi kuvitella tuon sukunimiassosiaation takia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Marleene kirjoitti:

Mitä mieltä olette nimestä Kuutti? Minusta se olisi kiva nimi pojalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu