Juuri muuttamassa vuokra-asuntoon, jossa lämmitys toimii sähköpattereilla. Voisiko joku auttaa mistä me nyt saadaan halvinta sähköä ja kuinka kauhean suuria sähkölaskuja tässä saadaan nyt sitten odotella...? :I Sähkösopimusta ei olla vielä tehty minnekkään, kun asumme vielä lokakuun tässä entisessä asunnossamme.
Sähkölämmitys
1
574
Vastaukset
- Vattenfall_asiantuntija
Kiitos kysymyksestä
Voit itse vaikuttaa siihen millaiseksi sähkölaskusi muodostuu. Eli voit kilpailuttaa sähkön myyntiosuuden, joka on vajaa puolet sähkölaskun loppusummasta. Vertailutietoja eri myyjien hinnoista löytyy esimerkiksi Energiamarkkinaviraston sivuilta www.sahkonhinta.fi.
Oman kulutuksesi saat selville erilaisten laskureiden avulla, joita löytyy Vattenfallin energianeuvonta-sivustolta osoitteesta:
www.vattenfall.fi/energianeuvonta. Samalta sivustolta löydät myös hyviä vinkkejä sähkölaitteiden energiatehokkaaseen käyttöön.
Terveisin, Airi Laakkonen,
Vattenfallin energia-asiantuntija
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1273902Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans143361- 193255
- 793237
Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe563209- 292855
- 472617
- 542607
- 672387
- 192337