Kapuloita HUS´in rattaisiin.

HUS-organisaation perustaminen on käsittääkseni tehty synergiaetujen saavuttamiseksi. Hirmuisen iso työ on vielä kesken. Jotkut sairaaloiden hallinnossa työskentelevät ovat ilmeisesti huomanneet, että menettävät suojatyöpaikkansa. Sen takia ovat ryhtyneet vaatimaan HUS´in pilkkomista pienempiin osiin. Hyvin valitettavaa.
1144
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Pääkaupunkiseudun kuntien tulisi ostaa sairaanhoitopalvelut yksityisiltä palveluntarjoajilta

Nyt ilmeisesti sosialistit haluavat tarjota joillekkin suojatyöpaikkoja HUS:ssisa? Onhan se kiva kun on hyvä palkka ja vastuut hyvin muodolliset, pääasiassa esittää tekevänsä työtä

Mutta se ei ole veronmaksajien etu

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Laritsa M kirjoitti:

HUS-organisaation perustaminen on käsittääkseni tehty synergiaetujen saavuttamiseksi. Hirmuisen iso työ on vielä kesken. Jotkut sairaaloiden hallinnossa työskentelevät ovat ilmeisesti huomanneet, että menettävät suojatyöpaikkansa. Sen takia ovat ryhtyneet vaatimaan HUS´in pilkkomista pienempiin osiin. Hyvin valitettavaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu