Lienee lakkautettu, kun ei missään näy mitään tapahtuneen? Lehdessä joskus Hakonen ottanut kantaa johonkin, hyvä! El sayed joskus yleensä vain terveydenhoitohenkilöstön ongelmista!? Siinäkö se sitten oli?
UUSI JÄMSÄ
????
7372
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Lobergi ja Valkeajärvikin lupas, että terveysasema säilyy ja joivat K-H etusivulla jopa samppanjaa sen kunniaks, mutta mitäpä tapahtui vaalie jälkee. Jämsän ääni alkoi kuulua. Voi pkrkle.
on niin kaukana
turhia lupauksia, joita ei voida pitää, ilman "lehmänkauppoja" tai riittävää vaikutusvaltaa, kansan kanssa kommunikointia seuraavien vaalien alla. TEATTERIA ja populismia sen huonommassa esiintymisessä... mutta sitähän politiikka on, ei ihme ettei nuoria jaksa kiinnostaa.
en sitten vain uutta jämsää tarkoittanut, vaan kaikkia valtuutettujamme.
Ennen vaaleja on hyvä kehuskella vaikka mitä. valtuustossa sitten tulevat elämän realiteetit eteen. Ei siellä ole mahdollista ryhtyä sooloilemaan jonkin ryhmän "omaa" politiikkaa. Joka semmoiseen uskoo, on aika naiivi äänestäjä.
Kyllä tämä Uusi Jämsä on osoittautunut vastuuttomimmaksi ja kyvyttömättömimmäksi poliittiseksi porukaksi mitä koskaan on Jämsän kaupunginvaltuustossa nähty. Ihan ensi alkuun kieroilivat itselleen valttuston varapuheenjohtajan paikan. Siinä syötiin uskottavuus koko porukalta ja samalla meni vaalilupaukset v essanpytystä alas.
Mitä ovat sitten saaneet aikaiseksi? Kosken terveyskeskuksen lakkautus tulee ekana mieleen. Mikähän hemmetin lehmänkauppa siihenkin sisältyy??? Kaverille kiva rehtorivirka tai lääkäreille lisää palkkaa???
Kyllä on kansalaisia helppo viilata linssiin. Ei tästä Uusi Jämsä-porukasta muuta voi päätellä. Seuraavat vaalit osoittaa onko kansa todella niin tyhmää, että antaa saman porukan jymäyttää toisenkin kerran.
Itse en enää koskaan ikinä äänestä ketään näistä, jotka ovat olleet tuossa porukassa mukana!! Lupaan kertoa tätä sanomaa aktiivisesti kavereille ja heidänkin kavereileen vaaleihin saakka.
Minulle UUSI JÄMSÄ -porukasta tulee ensimmäisenä mieleen Kaipolan kirjaston lakkauttaminen. Lasken sen heidän kyseenalaiseksi ansiokseen. Ne on kaikki koskelta ja koskelaiset ei ole koskaan tykänneet Kaipolasta. Olisin mielellään käyttänyt kirjastoa - ei ollenkaan hyvä juttu tuo lakkauttaminen!